No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Cyklistov čaká druhý ročník pretekov Teatro Okolo Malohontu

perex-teatroPretekári starí i mladí, rekreační športovci a všetci nadšenci cyklistiky pozor! Nezadržateľne sa blíži september a s ním aj ďalšia dvojkolesová výzva v Rimavskosobotskom regióne v podobe druhého ročníka úspešných pretekov Teatro Okolo Malohontu. Jesenná cyklovýzva odštartuje v nedeľu, 13. septembra o 10.30 hod. na Hlavnom námestí.

Viac ako 90-kilometrová trať prevedie pretekárov vrchnou časťou regiónu, od Rimavskej Soboty cez Kokavu, Klenovec, Hnúšťu, Poproč, Lukovištia a späť do mesta. Lákladom budú určite aj tento rok horské prémie, ktoré preveria sily cyklistov a potešia oko diváka. „Registrácia je už spustená. Doteraz je prihlásených približne štyridsať pretekárov, medzi nimi domáci cyklisti ako aj športovci z iných kútov Slovenska či zahraničia. Registrovaní účastníci môžu využiť aj 20-percentnú zľavu na ubytovanie v hoteli Zlatý býk, vzdialeného len štyristo metrov od centra pretekov,“ povedal pre Rimava.sk riaditeľ pretekov Marek Urbančok.

Ako ďalej uviedol na preteky sa môžu prihlásiť licencovaní aj amatérski cyklisti, ktorí majú chuť zasúťažiť si. Do pedálov si šlapnú muži v šiestich katégóriách podľa veku, rovnako aj ženy majú svoju kategóriu.

„V druhom ročníku pretekov máme aj pár noviniek. Na žiadosť pretekárov, sme upravili vekové kategórie, zrušili sme kategóriu U23 a zmenili ju na kategóriu 19-29 rokov. Kvôli bezpečnosti sme skrátili slávnostný štart po meste. Tiež sme pripravili súťaž tímov, do ktorej sa môžu zapojiť minimálne tri a viac členné družstvá. Stačí ak členovia vyplnia rovnako názov tímu pri registrácii a do súťaže sú zaradení automaticky. Chceme týmto krokom motivovať pretekárov, ktorí nemajú možnosť pretekať o popredné miesta, ale ich snaha má tiež význam a môže pomôcť dosiahnuť úspech kolektívu. Ďalšou novinkou je, že každý pretekár, ktorý dokončí preteky dostane účastnícku medailu,“ prezradil riaditeľ pretekov a zároveň dodal, že pre divákov bude pripravený bohatý sprievodný program a súťaže pre najmenších o hodnotné ceny.

mapa

kliknite pre zväčšenie

Slávnostný štart je naplánovaný na nedeľu, 13. septembra o 10.30 hod. na Hlavnom námestí v Rimavskej Sobote. Ako avizuje Urbančok, pôjde sa za každého počasia. Po ostrom štarte za mestom trasa povedie na Vyšnú Pokoradz, Horné Zahorany, Kraskovo, cez Rimavskú Baňu, Kokavu nad Rimavicou, Klenovec, Hnúšťu, do obce Rovné, Potok, Hrušovo, Lukovištia a cez Vyšnú Pokoradz späť do Rimavskej Soboty.

Na trati budú aj štyri horské prémie, Sedlo Chorepa, Sedlo Brezina, Poproč a posledná, medzi Hornými Zahoranmi a Vyšnou Pokoradzou, Škvára. Vyhlásenie výsledkov a oceňovanie víťazov je naplánované na 15.00 hod., na Hlavnom námestí v Rimavskej Sobote.

„Kopcovitý terén, jesenná príroda Malohontu v septembrovom termíne a cieľ na dlažobných kockách v historickom centre Rimavskej Soboty dávajú týmto pretekom osobité čaro. Preto by si ani diváci a priaznivci tohto športu nemali nechať ujsť cyklistický zážitok plný napínavých súbojov o víťazstvo medzi pretekármi. Atmosféru dotvorí aj policajný sprievod starajúci sa o bezpečnosť pretekárov,“ povedal riaditeľ pretekov a dodal, že pozýva všetkých fandiť k trati a zároveň podporiť ich snahu usporiadať kvalitné športové podujatie s medzinárodnou účasťou v našom regióne.

Propozície pretekov, prihlasovací formulár a všetky podrobné info nájdete aj na www.okolomalohontu.sk.

TOM-web

Zdroj: Rimava.sk, Sponzorovaný článok (Rimava.sk je mediálny partner podujatia)
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross