No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Darovaním krvi si pripomenú spolužiaka z gymnázia

ilustračné fotoŠtudenti rimavskosobotského Gymnázia Ivana Kraska si v stredu, 7. mája, darovaním krvi pripomenú spolužiaka, ktorý pred deviatimi rokmi v období maturít podľahol zákernej nemoci. Na počesť Martinka Sucháča sa do kvapky krvi podľa Ján Čemana, riaditeľa Gymnázia Ivana Kraska, môžu zapojiť nielen študenti ale aj pedagógovia a všetci, ktorým to zdravotný stav dovolí. Zároveň podotkol, že študenti tak pri vstupe medzi dospelých môžu vyjadriť svoj humánny ľudský vzťah k ľuďom potrebujúcim túto drahocennú tekutinu.

Krv budú odoberať dopoludnia, od 8.00 hod. v jednej z maturitných tried pracovníci Národnej transfúznej stanice z Banskej Bystrice. Podľa riaditeľa je otcom myšlienky Jozef Pupala, viac ako 180-násobný darca krvi. Minulý rok  krv v škole odobrali približne 30 darcom. Okrem  domácich študentov po prvýkrát túto možnosť využili aj študenti z okolia Rimavskej Soboty či Tornale.

V piatok, 23. mája, sa už po siedmykrát bude konať Memoriál Martinka Sucháča v malom futbale chlapcov stredných škôl. Okrem domácich gymnazistov sa ho zúčastnia aj gymnazisti z Egru, Veľkého Krtíša, Lučenca, Tornale a Revúcej.
Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross