No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Definitívne! Nemocnica je vo Svete zdravia, má nového riaditeľa

Nemocnica Rimavská SobotaSieť regionálnych nemocníc Svet zdravia, a.s. sa včerajším dňom oficiálne rozšírila o tri nové nemocnice, v Rimavskej Sobote, Žiari nad Hronom a Banskej Štiavnici. Svet zdravia získal stopercentný vlastnícky podiel v súkromnej spoločnosti Nemocnice a polikliniky a.s. Informácie poskytol Tomáš Kráľ, marketingový manažér spoločnosti. Transakciu podľa jeho slov definitívne potvrdil aj Protimonopolný úrad SR. Spoločnosť Svet zdravia patrí do skupiny Penta Investments.

Súčasne došlo aj k zmene vo vedení troch nových nemocníc. Novým riaditeľom nemocníc v Rimavskej Sobote, Žiari nad Hronom a Banskej Štiavnici sa stáva Ivan Mokrý.

Tri nové nemocnice poskytujú zdravotnú starostlivosť v spádovej oblasti pre viac ako 160-tisíc obyvateľov. V roku 2013 dosiahli tržby na úrovni 25,4 mil. eur a zamestnávajú 1 074 pracovníkov. Svet zdravia v súčasnosti  spravuje deväť nemocníc v Košickom, Prešovskom  a v Trenčianskom samosprávnom kraji.

„Naším dlhodobým cieľom je vybudovať sieť regionálnych nemocníc, ktoré prinesú pacientom dostupnú a kvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť. Tri nové nemocnice nám umožnia tento zámer začať realizovať aj v stredoslovenskom regióne," povedal Ľuboš Lopatka, generálny riaditeľ spoločnosti Svet zdravia, a.s.

Okrem postupnej integrácie nových nemocníc do súčasnej siete spoločnosť neplánuje "opatrenia, ktoré by mali významný vplyv na zamestnanosť nových alebo súčasných zariadení v skupine". Ako generálny riaditeľ uviedol, chcú poskytovať rovnaký štandard zdravotnej starostlivosti v každej zo svojich nemocníc. "V prípade investícií predpokladáme, že ich objem bude podobný ako pri terajších nemocniciach Sveta zdravia,” doplnil Ľuboš Lopatka.

Svet zdravia je najväčšou sieťou ústavných zdravotníckych zariadení na Slovensku. Od apríla je prevádzkovateľom dvanástich nemocníc v Košickom, Prešovskom, Banskobystrickom a v Trenčianskom samosprávnom kraji, ktorých spádová oblasť predstavuje 770-tisíc obyvateľov a pracuje v nich 4624 zamestnancov. V roku 2013 spoločnosť dosiahla obrat  94 mil. eur. Plánované investície v roku 2014 do ďalšej modernizácie nemocničných budov, rekonštrukcie operačných sál a oddelení, ako aj na nákup prístrojového vybavenia a IT predstavujú sumu takmer 6 miliónov eur.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross