No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. Sobota bude dejiskom ModelFestu. Opäť nebudú chýbať novinky a zaujímavé workshopy

Priestory Domu kultúry v Rimavskej Sobote budú opäť patriť jednému z najväčších modelárskych festivalov na Slovensku – ModelFestu 2019. Svoje, možno aj celoživotné, diela predstavia modelári z celého Slovenska či Maďarska v sobotu, 16. februára.Hoci ide o tradičné podujatie s tradičnými oceneniami, organizátori si aj na tento rok pripravili zopár noviniek. Aj tento rok sa organizátori rozhodli odovzdať Cenu Igora Filipiaka, zakladateľa a člena Modelárskeho klubu v Rimavskej Sobote Igora Filipiaka, ktorý svojich modelárskych kolegov v roku 2017 nečakane opustil. A keďže bol vášnivý milovník lietadiel, tak cenu zdobí chrómový Spitfire na kamennom podstavci. Modelári sa môžu opäť tešiť aj na špeciálnu kategóriu, a to T-34 Cup. Víťaz okrem hodnotnej plakety si odnesie 100-eurovú hotovosť.

Na svoje si v rámci 9. ročníka festivalu prídu aj modelári automobilov, či už pretekárskych alebo civilných. Pretože na ModelFest zavíta český projekt GT CUP. Súťažiť sa bude v juniorskej i seniorskej kategórii.

Organizátori si pripravili aj zaujímavé workshopy. Modelári, ale aj návštevníci sa budú môcť dozvedieť ako na výplety lietadiel, o ktorých porozpráva srbský modelár Zoran "Profa" Jakovljevic z Pančeva. Veľmi zaujímavou a aktuálnou témou sa bude zaoberať aj druhý workshop. Predsa každý modelár sa chce svojim modelom pochváliť na sociálnych sieťach, otázkou ale je ako svoj výtvor odfotiť tak, aby zaujal. A práve ako správne fotografovať modely porozpráva Ján Moravčík, s ktorým teóriu budete môcť premietnuť aj do praxe.

Ak ste teda modelár a chcete sa pochváliť svojimi modelmi, zaregistrovať sa môžete TU. Na ModelFest má dvere otvorené aj široká verejnosť. Príďte si pozrieť skvosty šikovných rúk, ktoré sú na od tých skutočných na nerozoznanie. V sobotu, 16. februára, ich v rimavskosobotskom Dome kultúry uvidíte v plnej kráse.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross