No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Divadelné dosky budú patriť hercom Jókaiho divadla

Divadelnú adaptáciu jedného z najčítanejších diel F. M. Dostojevského, Idiota si budú môcť pozrieť záujemcovia v nedeľu, 24. júna o 18.00 hod. v Dome kultúry Rimavská Sobota. Predstavenie predvedú herci Jókaiho divadla z Komárna v réžií Martina Hubu.Hra privádza svojich divákov do sveta zloby, intríg a nelásky, kde čestnosť a ľudskosť sú nevítanými a nepochopenými javmi. Hrdina románu Lev Myškin, spájajúci leviu silu a myšiu plachosť je označovaný za čudáka. Jeho slušnosť v mamonárskom svete je považovaná za slabosť. Úprimnosť, túžba po láske a dobre kniežaťa je pre jeho okolie ťaživá. Nečudo. V jeho blízkosti sa zviditeľní morálny pokles a pokrytectvo ostatných....

Martin Huba, známy a uznávaný režisér, herec a divadelný pedagóg už 15 rokov spolupracuje s Jókaiho divadlom v Komárne. Je živým prepojením medzi súčasným slovenským a maďarským umením. Ako veľký obdivovateľ Dostojevského pred rokmi postavil na javisko v Komárne aj dielo Bratov Karamazovcov, s ktorým zožali veľký úspech aj v Rimavskej Sobote. Psychologická dráma Idiot má parádne obsadenie. Hrajú v nej aj pre slovenských divákov známe tváre ako Éva Bandor, Attila Mokos alebo Judit Bárdos.

Lístky na komorné divadelné predstavenie v obmedzenom množstve v predpredaji si môžu záujemcovia kúpiť v predpredaji v Kníhkupectve Mihálya Tompu v cene 8 eur. Organizátorom podujatia je OZ OXYMORON. Hosťovanie Jókaiho divadla v Rimavskej Sobote finančne podporil Fond na podporu kultúry národnostných menšín.

Zdroj: ozoxymoron


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross