No active "ca-sidebar-197687" sidebar

AKTUALIZOVANÉ/R. SOBOTA: Do bytu na Rožňavskej niekto hodil granát

18. marca 2018 |  | |

Do jedného z bytov na Ulici Rožňavskej v Rimavskej Sobote niekto hodil granát. Ľudí z vchodu museli evakuovať. Na mieste sú dve vozidlá Hasičského a záchranného zboru ako aj veľké štábne vozidlo. Polícia miesto zaistila, čaká sa na príchod pyrotechnika.

Granát niekto hodil do bytu na prízemí cez okno. Po príchode domov ho našla obyvateľka bytu. Hasiči odstavili prívod plynu, evakuovali všetkých obyvateľov vchodu, ktorých zatiaľ umiestnili do štábneho vozidla HaZZ, kvôli chladnému počasiu. Na ceste je aj hasičský autobus z Lešti.

Správu budeme aktualizovať.

Aktualizované 18.3. o vyjadrenie polície

„Pyrotechnik z kriminalisticko-expertízneho ústavu sa vyjadril, že ide o železné telo granátu, ktorý je nefunkčný. Je bez zapaľovača a bez trhaviny,” uviedla pre Rimava.sk banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Podľa jej slov ku skutku došlo pravdepodobne v čase od 16:00 hod 16. marca do 17-tej hodiny 17. marca. Ako ďalej poznamenala, poškodením okna vznikla majiteľovi bytu škoda odhadnutá na 250 eur.

Páchateľ podľa hovorkyne týmto konaním vzbudil u obyvateľky bytu dôvodnú obavu o jej život a zdravie. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre prečin nebezpečné vyhrážanie.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: KR PZ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross