No active "ca-sidebar-197687" sidebar

AKTUALIZOVANÉ/R. SOBOTA: Do neobmedzeného štrajku sa zapoja i školy z okresu

gymnazium-ivana-kraska1Primárne ohodnotenie učiteľa, vybavenie škôl didaktickými prostriedkami a zmena zákona o kontinuálnom vzdelávaní pedagógov. To sú tri požiadavky učiteľov, na ktoré chcú poukázať neobmedzeným štrajkom. V pondelok, 25. januára, vstúpia do tohto štrajku aj školy v okrese Rimavská Sobota - Gymnázium Ivana Kraska, Stredná odborná škola obchodu a služieb (SOŠOS)*, Základná škola V. Mináča Klenovec a Evanjelické bilingválne gymnázium v Tisovci.

Ako Rimava.sk informoval riaditeľ rimavskosobotského gymnázia Ján Čeman, podľa jeho informácií sa do neobmedzeného štrajku u nich na škole má zapojiť 18 pedagógov. Ako spomenul, výučba nižších tried, osemročného gymnázia, bude zabezpečená. Podľa riaditeľa štrajkujúci nedostanú dovolenku, každý deň štrajku si budú musieť zaplatiť zdravotné poistenie.

„Rovnako aj naša škola sa zapojí do neobmedzeného štrajku,“ povedal pre Rimava.sk riaditeľ SOŠOS Jaroslav Bagačka a dodal, že do akcie sa zapojí 12 pedagógov, ktorí budú štrajkovať neobmedzene. Ako podotkol, vyučovanie je však zabezpečené.

Žiaci základnej školy v Klenovci budú mať naopak od pondelka do utorka (25. - 26. januára) riaditeľské voľno. „Vyučovanie sa začne v stredu, 27. januára,“ uvádza základná škola na svojej stránke.

Treťou školou v okrese, ktorej učitelia sa zapoja do štrajku je Evanjelické bilingválne gymnázium v Tisovci. Študenti si „predĺžia“ víkend voľným pondelkom, 25. januára.

S návrhom neobmedzeného štrajku prišla Iniciatíva slovenských učiteľov (ISU), ktorá sa však nedočkala rovnakej podpory zo strany školských odborov, tie počas svojej štrajkovej akcie v tomto roku dosiahli zvýšenie platov pre zamestnancov školstva o štyri percentá.

Do neobmedzeného štrajku sa podľa ISU zapojilo viac ako 10 tis. učiteľov z takmer 580 škôl po celom Slovensku.

*Doplnené v piatok, 22. januára

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross