No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Dobrovoľníci obnovili detské ihrisko

perex-ihriskoObyvatelia bytoviek na Ulici Hatvaniho v Rimavskej Sobote sa môžu tešiť vynovenému detskému ihrisku. Postarala sa o to partia mladých ľudí z akčnej skupiny Slony v porceláne pri občianskom združení Naša Sobota. Okrem oživenia ihriska novými nátermi dobrovoľníci osadili aj novú šmýkačku, lavičku ako aj hojdačky. Rimava.sk o tom informoval člen skupiny, Denis Petrus.

Podľa jeho slov to bola prvá verejná akcia tejto mládežníckej skupiny. „Zo začiatku fungovania skupiny sme sa zamerali na takéto jednoduchšie projekty ako je revitalizácia detských ihrísk,“ priblížil Petrus. Ako poznamenal, takýchto akcií majú naplánovaných niekoľko. „Kladieme pritom dôraz, aby sme to nerobili len my, ale aby sa zapájali aj iní dobrovoľníci a občania tohto mesta,“ podotkol a dodal, že ako mládežnícka skupina združujúca prevažne mladých ľudí z radov študentov fungujú od januára tohto roka.

Pridať sa k nim však nemusia len študenti. „Môže sa k nám pridať hocikto, kto má chuť a nápady ako oživiť toto mesto,“ avizuje Petrus a doplnil, že skupina má momentálne 15 členov.

Slony v porceláne je mládežnícka skupina mladých ľudí - študentov, ktorí si uvedomujú, že mesto potrebuje nejaký stimul a chceli by ho „naštartovať“. Skupina pracuje pri OZ Naša Sobota.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross