No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Dom kultúry bude žiť rozprávkami P. Dobšinského

Najbližšie tri  dni, 24. až 26. októbra, budú priestory Domu kultúry patriť 24. ročníku tradičného podujatia venovaného rozprávke a odkazu Pavla Dobšinského. Počas troch dní ponúkneme deťom divadelné predstavenie Lomidrevo na motívy pôvodnej rozprávky P. Dobšinského, nové predstavenie známej dvojice Smejko a Tanculienka, stredoškolákom bude venované divadelné pásmo o bratoch Chalúpkovcoch Ja a môj brat. Súčasťou programu bude vyhodnotenie regionálnej autorskej literárnej súťaže v písaní rozprávok, prednáška, výtvarná dielňa i čítanie rozprávok v materských školách. Podujatie z verejných zdrojov podporil FPU.

Program podujatí:

streda, 24. október
09.30 hod. / divadelná sála DK / vstupné: 0,50€
LOMIDREVO - Divadlo na hojdačke, Žilina
Detské divadelné predstavenie pre MŠ a I. st. ZŠ. Pôvodná rozprávka na motívy Pavla Dobšinského. Lomidrevo je chlapec, ktorý dostal do daru veľkú silu. Keď vyrastie, vyberie sa do sveta. Na ceste stretne kamarátov... s veľkou fyzickou silou však treba narábať rozumne, aby neuškodila ľuďom...čo bude ďalej, to sa dozviete už v samotnej rozprávke.

17.00 hod. / divadelná sála DK / vstupné: 9 €
SMEJKO A TANCULIENKA - Hip, hip, hurá!
Nové predstavenie, kde sa konečne dozviete ako sa Smejko a Tanculienka spoznali, skamarátili a prezradia aj oveľa viac v nových pesničkách a rozprávkach. Vhodné pre deti od 2 rokov.

štvrtok, 25. október
09.30 hod. / divadelná sála DK / vstupné: 1€ / 1 KP
JA A MÔJ BRAT - Divadlo Teater Komika, Levice
Divadelné predstavenie vhodné pre SŠ a II. stupeň ZŠ. Dvaja ľudia, dva životy, jeden cieľ. Príbeh dvoch slovenských spisovateľov Jána a Sama Chalúpkovcov, ktorí túžili, milovali, pochybovali...ale neprestali veriť, že umenie mení dejiny.

10.00 hod. / klubovňa č. 4
Vyhodnotenie regionálnej autorskej literárnej súťaže v písaní rozprávok téma: „Dobšinského rozprávkový Gemer” podujatie v spolupráci s GMOS

10.00 hod. / klubovňa č. 10
Maľujeme a tvoríme rozprávku - kreatívna výtvarná dielňa
Využitie prírodných materiálov, tvorba rozprávkových postáv, maľovanie
Lektorka: Mgr. Nikoleta Gečeová

piatok, 26. október
09,00 hod. / veľká zasadačka
Rozprávka a svet obraznosti v diele Sama Czambela
Prednáška a beseda pre II. st. ZŠ a SŠ
Lektor: PhDr. Ľubomír Šárik

09,30 hod.
Čítanie najobľúbenejších rozprávok P. Dobšinského v materských školách mesta MŠ Rimava a MŠ Rožňavská

Zmena programu vyhradená!

Cieľom podujatia je uchovávať rozprávky pre budúce generácie rôznymi formami a aktivitami, formovať osobnosť a postoj detí a mladých ľudí príslušnosti k tradíciám, k regiónu, iniciovať mladých začínajúcich autorov k tvorbe rozprávok. „Toto je však dôležité uchovávať nielen pre súčasnú, ale aj pre ďalšie budúce generácie,“ povedala Tatiana Koniarová z Mestského kultúrneho strediska v Rimavskej Sobote, ktoré toto podujatie organizuje.

Zdroj: MsKS


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross