No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Dopravná situácia na cestách sa zlepšila, v okrese bez vážnej nehody

sneh-cestySituácia v rannom problémovom úseku cesty I. triedy medzi obcou Ožďany až po Téšku pri obci Figa sa stabilizovala. Úseky zákrut za Bátkou boli sprejazdnené, podľa vodičov je na ceste kašovitý sneh o hrúbke dva až tri centimetre. Najväčšie problémy spôsobovali šmýkajúce sa kamióny, ktoré uviazli v miernych stúpaniach na križovatke Sobôtka v smere na Ožďany. Niekoľko kamiónov sa nevedelo pohnúť kvôli zasneženej ceste ani pri záhradkárskej oblasti Vinice, Téška medzi Bátkou a Figou a v smere na Čiernu lúku pri motoreste Cieľ. Jeden z nich narazil do stromu v zákrute za obcou Bátka. Na mieste zasahovalo krátko po poludní sedem príslušníkov HaZZ na dvoch vozidlách. Za Rimavskou Sobotou pri Dúžavskej ceste hasičov privolali aj k vozidlu, ktoré bolo mimo cestu.
Podľa banskobystrickej policajnej hovorkyne Petry Kováčikovej evidujú v celom kraji štyri dopravné nehody bez vážnych zranení a 19 škodových udalostí.

Polícia ešte dopoludnia pristúpila počas nepriaznivej situácie na cestách na mimoriadne opatrenia v Banskobystrickom kraji. „Aj keď sú cesty priebežne upravované, odporúčame vodičom osobných motorových vozidiel zvoliť iný spôsob dopravy, prípadné zváženie jázd do doby zlepšenia podmienok zjazdnosti ciest. Vzhľadom na túto situáciu budú uzatvorené do odvolania aj hraničné prechody s Maďarskom, na spoločnej hranici s banskobystrickým krajom pre nákladnú dopravu, s dôvodu predchádzajúceho uzatvorenia všetkých horských prechodov v banskobystrickom kraji,“ informovala banskobystrická policajná hovorkyňa.

 

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross