No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DOPLNENÉ: Snehová nádielka spôsobila problémy v doprave, kamióny stoja hlavne v kopcoch. Cez hranice ich už nepúšťajú

snezenie-kamionPočasie úradovalo, ranné sneženie sa na cestách v Rimavskosobotskom, Lučeneckom a Revúckom okrese postaralo o niekoľko menších kolízií. Vážnejší problém však spôsobujú šmýkajúce sa kamióny, ktoré sú odstavené v kopcoch v regióne, vodiči ich ráno hlásili už pri výjazde z Rimavskej Soboty na križovatke Sobôtka v smere na Ožďany. Niekoľko kamiónov sa nevedelo pohnúť kvôli zasneženej ceste ani pri záhradkárskej oblasti Vinice, Téška medzi Bátkou a Figou a v smere na Čiernu lúku pri motoreste Cieľ. Dopravná situácia je pokojnejšia v meste, aj keď kamióny mali problém vyjsť aj na malý kopček pri autobusovej stanici smerom k železničnému priecestiu. Podľa slov banskobystrickej policajnej hovorkyne Petry Kováčikovej do deviatej hodiny nemajú hlásenú žiadnu vážnejšiu dopravnú nehodu so zranením.
„V celom kraji husto sneží, žiadame vodičov aby zvýšili svoju opatrnosť a na cestách spomalili," informuje Kováčiková.

Zatiaľ sneží. Podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) extrémne mrazy v uplynulých dňoch vystrieda sneženie a snehové jazyky. Pred týmto prírodným javom vydali meteorológovia výstrahy prvého stupňa aj pre okresy Rimavská Sobota, Lučenec, Poltár, Revúca i Veľký Krtíš. Výstraha prvého stupňa pred tvorbou snehových jazykov a závejov platí od * dnes, 12. januára a potrvá do soboty, 14. januára. „V okrese Rimavská Sobota sa očakáva miestami výskyt sneženia, pri ktorom spadne 20 - 35 cm nového snehu,“ informuje SHMÚ.

Doplnené o 9:45 hod.

Mimoriadne opatrenia v Banskobystrickom kraji

Polícia v Banskobystrickom kraji, vzhľadom na husté sneženie, upozorňuje vodičov na nepriaznivú situáciu na cestách, na zvýšenú opatrnosť a pozornosť pri jazde motorovými vozidlami. „Aj keď sú cesty priebežne upravované, odporúčame vodičom osobných motorových vozidiel zvoliť iný spôsob dopravy, prípadné zváženie jázd do doby zlepšenia podmienok zjazdnosti ciest. Vzhľadom na túto situáciu budú uzatvorené do odvolania aj hraničné prechody s Maďarskom, na spoločnej hranici s banskobystrickým krajom pre nákladnú dopravu, s dôvodu predchádzajúceho uzatvorenia všetkých horských prechodov v banskobystrickom kraji," informuje policajná hovorkyňa.

„Jeden z najdôležitejších predpokladov bezpečnej jazdy v zime je zodpovedný, pokojný, odpočinutý a psychicky vyrovnaný vodič. Samozrejme v neposlednom rade je to vozidlo, ktoré má byť dôsledne pripravené na jazdu po zimných cestách, na ktorých sa môže v tomto období na viacerých miestach vytvárať poľadovica,“ podotkla policajná hovorkyňa. Ako zároveň spomenula, vodiči by sa mali preto snažiť jazdiť plynulo a predvídavo, aby nemuseli robiť prudké zmeny v rýchlosti či smere jazdy, pretože aj takýmto spôsobom sa dá zabrániť tomu, aby sa vozidlo dostalo do šmyku.

 

Správu budeme aktualizovať.

* Aktualizované o 11:00 hod.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross