No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. Sobota dostala peniaze na výmenu okien v školách, v Tornali už s opravami začali

m.-tompu-rimavska-sobotaRimavskosobotská samospráva dostala tento rok príspevok na odstránenie havarijných situácií na Základnej škole M. Tompu. Týkať sa má výmeny okien. Informáciu pre Rimava.sk potvrdili z komunikačného odboru Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu. Podľa zoznamu ide o dve podporené žiadosti v sume viac ako 87 tis. eur. Ako vyplýva zo zoznamu zaslaného ministerstvom, žiadosti boli tento rok odsúhlasené aj v prípade ZŠ P. Dobšinského v R. Sobote, kde niektoré okná boli už v priebehu uplynulých mesiacov vymenené.

V okrese Rimavská Sobota boli v tomto roku pridelené prostriedky na riešenie havarijných situácií z bežných a kapitálových výdavkov aj v meste Hnúšťa, v Tisovci a v obci Hrachovo. V Hnúšti samospráva žiadala peniaze na výmenu vonkajších výplní otvorov ZŠ J. Francisciho Rimavského. Ministerstvo na tento účel odsúhlasilo 60 tis. eur. Podľa informácií z ministerstva školstva strechy z financií na havarijné stavy opravia aj na ZŠ s MŠ Sama Vozára v Hrachove v hodnote 40 tis. eur a na ZŠ Dr. V. Clementisa v Tisovci za 70 tis. eur.

 

V Tornali s opravami na školách začínajú

Samospráva v Tornali získala na odstránenie havarijnej situácie v dvoch školách 160 tis. eur, na ZŠ P. J. Šafárika budú meniť strešnú krytinu a krov. Informáciu pre Rimava.sk potvrdila aj primátorka Tornale Anna Szögedi. "Bola to najviac schátraná budova. Najprv sa menili okná, potom sme budovu zateplili a teraz ideme robiť novú strechu a kotolňu. Po energetickej stránke by to už naozaj malo byť v poriadku," povedala primátorka.
Na ZŠ F. Kazinczyho s vyučovacím jazykom maďarským má byť opravená telocvičňa, podlaha či elektroinštalácia. „Štyri roky sme sa pokúšali o financie na havarijné stavy. Už teraz sa nám to podarilo. Boli sme v tomto vytrvalí," poznamenala primátorka Tornale.
Ako podotkla, v škole obnovili z vlastných zdrojov oplotenie areálu v hodnote približne 30 tis. eur. Podľa informácií zo samosprávy sú už práce ukončené, približne 500 metrový betónový plot má slúžiť aj k zamedzeniu krádeží železa, dreva či kanalizačných poklopov.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross