No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. Sobota dostane financie na kanalizáciu a vodovod v bývalých kasárňach

24. februára 2011 |  | | | |

Na vybudovanie kanalizácie a vodovodu v bývalých kasárňach by mala dostať Rimavská Sobota 1 milión eur. Primátorovi Jozefovi Šimkovi to prisľúbil štátny tajomník Ministerstva hospodárstva (MH) SR Martin Chren.

Napriek tomu, že bývalá vláda SR už dvakrát prisľúbila Rimavskej Sobote 2 milióny eur na rekonštrukciu bývalých kasární, peniaze mestu doteraz neprišli. Súčasné vedenie žiadalo o financie na rekonštrukciu bývalých vojenských kasární listom premiérku Ivetu Radičovú, následne sa obrátilo na štátneho tajomníka MH SR. "O nezrealizovanom prísľube bývalej vlády SR vedel a ozrejmil, že už rokoval aj s ministrom pôdohospodárstva SR Zsoltom Simonom. Pán Chren nás informoval, že nám v júni poskytnutú jeden milión eur," potvrdil TASR prednosta Mestského úradu v Rimavskej Sobote Štefan Szantó.

Za tieto financie samospráva zabezpečí v areáli kasární pripojenie na kanalizáciu a vybuduje vodovod. Ich cieľom je udržať dvoch súčasných investorov, ktorí tu pôsobia, a prilákať ďalších. "Spoločnosť Kissling Slovensko, s. r. o., chce rozšíriť svoju výrobu a ich podmienkou bolo vybudovanie infraštruktúry," vysvetlil prednosta.

Podľa konateľa firmy Kissling Jozefa Hrablaya ich nemecký majiteľ plánuje do 15 až 18 mesiacov vybudovať v areáli bývalých kasární dve výrobné haly, v ktorých by zamestnali približne 180 ľudí. Spoločnosť sa zaoberá výrobou jemnej mechaniky, v Rimavskej Sobote pôsobí už 17 rokov a pracuje pre nich 40 až 60 ľudí.

Ďalším investorom v bývalých kasárňach s rozlohou 9 hektárov je firma Yura Eltec Corporation Slovakia, s. r. o., Rimavská Sobota, ktorá zamestnáva približne 1000 ľudí.

Zdroj: Rimavská Sobota 24. februára (TASR)

Súvisiace články
Dotáciu na priemyselný park v bývalých kasárňach ministerstvo nemôže poskytnúť
Fico nesplnil sľub o priemyselnom parku v Rim. Sobote, mesto má počkať na novú vládu
Sľúbené milióny na dokončenie priemyselného parku v bývalých kasárňach mesto zatiaľ nedostalo


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross