No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Exposlanec sa má za svoje výroky na adresu primátora ospravedlniť

3. marca 2015 |  | |

Ján Čeman a primátor Jozef ŠimkoExposlanec rimavskosobotského mestského zastupiteľstva Ján Čeman sa má za svoje výroky na adresu primátora Jozefa Šimka ospravedlniť. Rozhodol o tom Okresný súd Rimavská Sobota, jeho verdikt vo februári potvrdil aj odvolací súd v Banskej Bystrici. O rozsudku informoval primátor Jozef Šimko na minulotýždňovom rokovaní mestského zastupiteľstva, následne rozsudok do redakcie Rimava.sk doručil zamestnanec mestského úradu.

Podľa verdiktu sa Ján Čeman má ospravedlniť za výroky z roku 2012, kedy tvrdil, že primátor podpísal zjavne nevýhodnú zmluvu týkajúcu sa prenájmu priestorov Základnej školy Mihálya Tompu v Rimavskej Sobote pre súkromnú strednú odbornú školu a tým „okradol“ občanov mesta. Odznelo to v diskusnej relácii o riešení problémov v meste Rimavská Sobota, ktorá bola niekoľkokrát odvysielaná vo vtedajšej regionálnej televízii GTV. Podľa súdu exposlanec nevedel v konaní dokázať, že jeho kritika voči primátorovi je pravdivá. Podľa rozsudku sa má bývalý poslanec na svoje náklady ospravedlniť v televízii GTV ako aj prostredníctvom mestského rozhlasu.

Ako pre Rimava.sk uviedol Ján Čeman, vzhľadom na to, že regionálna televízia GTV zanikla, je podľa neho rozsudok sčasti nevykonateľný. Na margo svojich výrokov ohľadom prenájmu školských priestorov uviedol, že to nebolo zbytočné. Ako spomenul, vďaka tomu pribúda do mestskej pokladnice viac financií.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross