No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Firma z okresu žiada ministerstvo o investičný stimul, zamestnať má minimálne 25 ľudí

5. februára 2018 |  | 

O investičný stimul v okrese Rimavská Sobota, ktorý patrí k menej rozvinutým regiónom, žiada ďalšia z tunajších spoločností. Zaoberá sa výrobou kamenných dosiek a ministerstvo hospodárstva ju navrhuje podporiť sumou vo výške 750 tisíc eur. Investor, Kamenárstvo Ulický, má zamestnať minimálne 25 ľudí. „Je to dobre, že je to náš podnikateľ. Je vidieť, že to myslí vážne, hala už stojí,“ povedal ďalej pre Rimava.sk poslanec Národnej rady SR Michal Bagačka, podľa ktorého spolu komunikovali a snažili sa mu pomôcť. „Ide hlavne o ľudí, zamestnať ďalších. To je pre našu dolinu pozitívne,“ podotkol Bagačka. Ako ďalej k výške podpory uviedol, bola zdokladovaná výškou investície, ako aj pracovnými silami. Z celkovej žiadanej sumy by malo byť 600 tisíc eur vo forme dotácie na obstaraný majetok a zvyšok vo forme úľavy na dani z príjmu.

„Okres Rimavská Sobota patrí medzi najmenej rozvinuté okresy. Vzhľadom na to, že intenzita pomoci pre investičný zámer nepresahuje maximálnu možnú intenzitu pomoci podľa nariadenia vlády, požadovaná výška investičnej pomoci je v súlade s nariadením vlády a zákonom o investičnej pomoci, navrhujeme pre prijímateľa schváliť investičnú pomoc,“ uviedlo prostredníctvom agentúry SITA ministerstvo. Zámer by podľa Bagačku mal byť podporený zrejme na jednom z najbližších rokovaní vlády.

Veľká betónová hala začala vyrastať pri ceste medzi obcou Rimavské Zalužany a Rimavská Baňa približne pred rokom. Stavba je už pod strechou a investor realizuje výstavbu už aj vo vnútorných priestoroch a kanceláriách. „Požiadali sme o príspevok, s výstavbou ideme podľa plánu," povedal pre Rimava.sk Pavel Ulický, zástupca spoločnosti Kamenárstvo Ulický. Ako ďalej uviedol, zamestnať tu chce ľudí z regiónu.  Kamenárstvo je rodinnou firmou, ktorá na trhu pôsobí viac ako 20 rokov. Ich hlavnou činnosťou je import a spracovanie prírodného kameňa. Využívajú ho na pomníky, kamenné dosky či urny a kamenné obklady. Podľa starostky obce Rimavské Zalužany, Janky Ďurišovej, patria aktuálne v obci a na okolí k najväčšiemu zamestnávateľovi. Ako ďalej spomenula, v obci aj vďaka nim majú úroveň nezamestnanosti na minime, a tak tu prácu zrejme nájdu aj ľudia z regiónu. „Kto chce, bude vedieť robiť každý," uzatvoril Ulický.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: www.kamenarstvo-ulicky.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross