No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: J. Matyinkó by chcel z mesta spraviť metropolu športu

perex-rimavaRimavská Sobota ako vyhľadávaná lokalita pre profesionálnu prípravu detských, juniorských a seniorských športových klubov a tímov vo vybraných športových odvetviach nielen zo Slovenska, ale aj z okolitých krajín. S takouto koncepciou, spraviť z mesta metropolu športu, prišiel zakladateľ a člen známej hudobnej skupiny Maduar, Juraj Matyinkó. „Máme tu množstvo existujúcich mestských a školských športovísk centralizovaných hlavne v okolí nábrežia Rimavy a pokrývajúcich širokú paletu športov, na ktorých môžeme stavať a z ktorých je možné vytvoriť ucelenú mestskú športovo-relaxačnú zónu,“ priblížil Matyinkó.

Podľa jeho slov dôvodom na vytvorenie takejto koncepcie bolo využiť potenciál Rimavskej Soboty a spraviť z nej opäť úspešné mesto. „Pamätám si časy, keď Rimavská Sobota patrila medzi najpriemyselnejšie mestá v rámci celého Československa a preto ma veľmi mrzí, že sa z nej stalo mesto s najväčšou mierou nezamestnanosti v rámci Slovenska. Vždy ma lákali výzvy a umenie otociť nepriaznivý stav veci na pozitívne smerovanie. Spraviť z nevýhody výhodu a vyťažiť z potenciálu, ktorý sa ukrýva v každej veci, situácii či okolnosti,“ uviedol pre Rimava.sk Matyinkó a dodal, že počas uplynulého roka viedol rozhovory s obyvateľmi a hľadal priestor na to, spraviť niečo realizovateľné a prospešné pre čo najširšie spektrum Rimavskosoboťanov.

Ako poznamenal na realizáciu myšlienky mesto spĺňa kľúčové parametre pri výbere lokality pre športové pobyty, medzi ktoré podľa jeho slov patria výhodné a lacné služby (ubytovanie, stravovanie, prenájom športovísk), dobrá geografická poloha, malá vzdialenosť v rámci mesta či silné športové zázemie.

Matyinkó vo svojej koncepcii počíta aj s vytvorením profesionálnych podmienok aj pre doplnkový servis (zdravotno-diagnostické centrum, profesionálne poradenstvo, relax či regenerácia) ako aj doplniť profesionálne športoviská o rôzne športovo-relaxačné zóny pri nábreží a v meste, či menšie multifunkčné ihriská určené aj pre verejnosť.

„To všetko s kompletným zázemím a infraštruktúrou, vrátane moderného integrovaného informačného systému dostupným cez web alebo mobilné aplikácie,“ informuje Matyinkó, podľa ktorého táto idea prináša niekoľko benefitov ako je celoročný cestovný ruch, zvýšenie zamestnanosti, zvýšený ekonomický príjem samosprávy a miestnych podnikateľov či skvalitnenie športovísk.

„Nikto nezhltol všetku múdrosť sveta a preto aj ja si rád vypočujem ďalšie úvahy či myšlienky, ktoré by mohli byť na prospech mojej koncepcii - od podnikateľov, športovcov či bežných občanov. Každý konštruktívny návrh je v tomto smere vítaný. A možno to niekoho inšpiruje k tomu, aby prišiel s ešte lepším projektom, ktorý by mohol pomôcť tomuto mestu,“ dodal na záver.

Prezentáciu konceptu si môžete pozrieť TU
Rimavská Sobota - metropola športu 

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross