No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Jesenná nádielka kultúry

Hoci sú dni chladnejšie, tak jeseň nemusí byť len o teplom čaji, zabalení sa do deky a sedení pri televízii. Toto ročné obdobie nielen môže, ale musí byť o zábave. A keď hovoríme o zábave, tak tým myslíme aj na kultúrne vyžitie sa. Pozrite si bohatý program podujatí, ktoré pripravuje na november Mestské kultúrne stredisko v Rimavskej Sobote.

Už dnes, 6. novembra o 18.00 hod. sa môžete tešiť na koncert vážnej hudby z cyklu 38. ročníka Hudobnej jesene pod názvom Fórum mladých umelcov. Predstaví sa Vojtech Botoš s hrou na viole a na klavíri zahrá Bohdan Koval. Ich koncert si užijete v divadelnej sále. Vstupné je 3 euro, pre členov KPH 2 euro.

Štvrtok, 15. novembra, bude patriť 3. kolu druhej série Kvízmajster ligy. Svoje vedomosti si otestuje od 18:00 hod. v bábkovej sále. Zábavno-vedomostnou súťažou vás bude sprevádzať Slavo Hlásny. Vstupné je 1 euro, platí sa na mieste. Piatok, 16. novembra, bude patriť celodennému podujatiu pri príležitosti Medzinárodného dňa tolerancie s názvom Rimavská Sobota – Mesto tolerancie. Organizátori, ktorými sú Židovská náboženská obec v spolupráci s MsKS si od 9:00 hod. pripravili rôzne besedy, prednášky a prehliadky.

Záver novembra bude opäť patriť koncertu vážnej hudby. V utorok, 27. novembra od 18:00 hod. sa v divadelnej sále Domu kultúry uskutoční Slávnostné ukončenie 38. ročníka hudobnej jesene. Na hre na flaute vystúpi Veronika Vitázková a na vibrafóne zahrá Dominik Prieler. Vstupné je 3 euro, pre členov KPH je 2 euro. Posledný novembrový deň, piatok 30. novembra, bude patriť aj finále Kvízmajstra. Finále populárnej zábavno-vedomostnej súťaže so zaujímavými hosťami a bohatým kultúrnym programom vyvrcholí v divadelnej sále od 18:00 hod. Vstup je voľný.

Hoci november uzavrie Kvízmajster, prezradíme aj niečo zo začiatku decembra. V piatok, 7. decembra od 13:00 do 19:00 hod. sa v Dome kultúry uskutoční Vianočná burza nápadov a lásky. Čaká na vás prezentácia remeselníkov, ručne vyrábané vianočné ozdoby, darčeky, domáce dobrôtky, ako aj burza vecí, ktoré sú niekomu nepotrebné a inému nevyhnutné, či veselé vystúpenia tanečníkov, hudobníkov a spevákov. Vstup je voľný.

Zdroj: Rimava,sk, MsKS


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross