No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Kontrola nákupu smetiarskych áut z Nemecka má byť ukončená do týždňa

22. mája 2012 |  | 

Kontrola nákupu dvoch smetiarskych áut, ktoré primátor Jozef Šimko zaobstaral a doviezol z Nemecka za takmer 20 tis. eur, stále prebieha, ukončená má byť začiatkom budúceho týždňa. Informáciu pre Rimava.sk potvrdil hlavný kontrolór Rimavskej Soboty Ladislav Šťavina. Ako doplnil, ešte nemá k dispozícii všetky dokumenty, ktoré mu podľa dohody majú nosiť priebežne po skompletizovaní. K vozidlám, ktoré boli zakúpené z mestských financií podľa Šťavinu zatiaľ nie sú zdokladované cestovné výkazy (tzv. cesťáky, pozn. red.) a náklady súvisiace s dovozom obidvoch áut. Ako zdôraznil, nakoľko kontrola uzavretá nie je, bližšie informácie poskytnúť nemôže. „Spracujem správu, napíšem k nej záver a predložím ju poslancom na ďalšie uváženie,“ povedal pre Rimava.sk Šťavina.

Hlavný kontrolór začal s preverovaním kúpy motorových vozidiel 10. mája. Dôvodom bol nákup dvoch áut na vývoz a zber tuhého komunálneho odpadu, ktorý má od 1. júla prejsť pod tunajšiu samosprávu. Ako vtedy pre Rimava.sk kontrolór pripustil, nákup vozidiel bol zrejme v rozpore so Všeobecne záväzným nariadením (VZN) mesta. Dve, približne 10-ročné smetiarske autá značky Mercedes a Man na vývoz TKO z Nemecka doviezli 27. apríla na dvor Technických služieb mesta. Podľa slov riaditeľa TSM Tibora Barta, vozidlá už začali používať na dozber TKO. Samospráva nepredĺžila zmluvu spoločnosti Brantner Gemer, ktorá doposiaľ vyvážala odpad, primátor chce od leta vývoz vrátiť do rúk mesta a samospráve ušetriť 13 až 14 mil. (bývalých slovenských korún, pozn. red.).

Samospráva vypísala verejné obstarávania na separovaný zber, skládkovanie a dodávateľa 400 kusov zberných nádob komunálneho odpadu. O nájme alebo kúpe zberných nádob sa bude rozhodovať medzi rimavskosobotskými poslancami zajtra, 23. mája, na najbližšom rokovaní mestského zastupiteľstva. Ako pre Rimava.sk uviedla vedúca oddelenia rozvoja mesta Eva Muráriková, elektronické aukcie boli už ukončené. „Výsledky boli oznámené účastníkom a v zákonnej lehote budú informovaní aj občania,“ povedala Muráriková. Ako dodala, že do 5. júna, beží lehota, kedy zúčastnení môžu podať odvolanie a celá súťaž môže byť zrušená.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross