No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Kostol zhanobený vulgárnym nápisom, po páchateľovi pátrajú

Rímskokatolícky kostol svätého Jána Krstiteľa v Rimavskej Sobota od uplynulého víkendu hanobí vulgárny nápis v maďarčine Az isten bassza meg...+666 (Nech to Boh poje...). Doposiaľ neznámy páchateľ ho nastriekal čiernym sprejom na stenu kostola, pravdepodobne v nočných hodinách.„Je to predovšetkým vandalizmus prvého stupňa,“ povedal pre Rimava.sk Rastislav Polák, farár Rímskokatolíckej farnosti v Rimavskej Sobote, podľa ktorého je to zneváženie kostola a kultúrnej pamiatky. Ako poznamenal, neznámy páchateľ v nápise zanechal akoby podpis v tvare 666. „Či tu máme satanistov alebo je to frajerina nejakého tínedžera je ťažko povedať,“ uviedol.

Hlavné námestie kontroluje niekoľko bezpečnostných kamier. Ako Rimava.sk informoval náčelník Mestskej polície Peter Berecz, v súčasnosti prezerajú záznamy zo siedmich bezpečnostných kamier na Hlavnom námestí. „Zatiaľ máme iba orientačný čas, a to sobota medzi 21:38 hod. a 21:41 hod.,“ priblížil. Spoznanie páchateľa im sťažuje aj fakt, že v danom čase intenzívne pršalo a rovnako, že výhľadu na kostol bránia stromy.

Podľa farára Poláka hneď ako bude zo záznamov kamier jasné, kto to spáchal, podajú trestné oznámenie. „Ale treba to skôr vnímať tak, že dnes to bol kostol, zajtra to môže byť iná budova. Som rád, že to ľuďom neostalo ľahostajné. A to nielen veriacim, ktorí na to reagujú,“ skonštatoval s tým, že nápis budú dnes a zajtra (21. a 22. mája) odstraňovať.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross