No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Kraj odklepol takmer milión eur na cesty, pribudnúť by mal aj „kruháč“

mlaohontska1 Zastupiteľstvo Banskobystrického samosprávneho kraja odsúhlasilo na opravu ciest druhej a tretej triedy v okrese Rimavská Sobota takmer milión eur z finančnej rezervy kraja. Z tejto sumy by okrem ciest v nevyhovujúcom a havarijnom stave mal v Rimavskej Sobote pribudnúť aj kruhový objazd na Jánošíkovej a Malohontskej ulici v smere na Tomašovú. Celkovo v kraji prerozdelili viac ako 6,8 mil. eur. Schváleniu sumy pre Rimavskosobotský okres však na zastupiteľstve BBSK predchádzala miestami napätá debata.

Pre okres Rimavská Sobota krajskí poslanci v predložených materiáloch navrhovali sumu 772 tis. eur, ktoré by však mohli použiť len na opravu ciest. Proti tomuto návrhu vystúpil krajský poslanec a zároveň primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko, ktorý sa pýtal, prečo je v predloženom návrhu suma o 180 tis. eur nižšia ako požadovali (táto suma by sa mala použiť na výstavbu kruhového objazdu pozn.red.). „Okres Rimavská Sobota je druhý najväčší v kraji a máme najhustejšiu sieť druhej a tretej triedy. My sme sa tu na zastupiteľstve dohodli, že kde sa bude asfaltovať rozhodnú poslanci za ten ktorý okres. Pýtam sa, prečo chcete zasahovať do právomoci tých šiestich poslancov v okrese Rimavská Sobota,“ povedal Šimko, ktorý apeloval na výstavbu kruhového objazdu na Jánošíkovej ulici v Rimavskej Sobote. „Tam je katastrofa prejsť, v ranných hodinách je taká špička nabitá, že z mestskej časti Tomašová, tam musíte čakať polhodinu až hodinu kým odtiaľ vyjdete, tak za to je tam ten kruhový objazd potrebný,“ uviedol.

„My ideme riešiť cesty v nevyhovujúcom a havarijnom stave, nehovorilo sa, že ideme budovať kruhové objazdy, ktoré potrebujem ako soľ v každom jednom okrese,“ podotkol poslanec za okres Zvolen a zároveň aj predseda Komisie dopravy ZBBSK Juraj Družbacký. Podľa predsedu BBSK Mariana Kotlebu došlo v priebehu niekoľkých rokovaní k dohode a schváleniu sumy 952 tis. eur pre Rimavskosobotský okres a v predloženom návrhu je finančná čiastka znížená. „A nie je to tu vysvetlené,“ spomenul predseda.

Podľa poslanca Miroslava Suju za okres Detva by bolo férové dodržať na čom sa dohodli. „Sme sľúbili Rimavskej Sobote tých 952 tis. eur, a keď nie na ten kruháč, tak nech si ich dajú niekam inde. Ale dajme im tú sumu, lebo sa sproste cítim aj ja a všetci čo sme na tom zasadnutí boli,“ avizoval Suja.

Po viac ako hodinovej diskusii krajskí poslanci odsúhlasili pre Rimavskosobotský okres sumu vo výške viac ako 952 tis. eur na opravu ciest druhej a tretej triedy v úsekoch Jesenské, Širkovce, Pavlovce, Belín Rimavská Sobota, Padarovce, Teplý Vrch, Kalinovo, Poltár, Hrachovo, Neporadza spojka Štrkovec. „Poslanci uznali, že boli voči nám nespravodliví,“ uviedol pre Rimava.sk poslanec BBSK František Auxt. Samospráva z tejto sumy môže použiť financie aj na výstavbu kruhového objazdu na „dvojprúdovke“. V meste tak na jednom úseku cesty budú tri „kruháče“.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross