No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Kúpe sa na troch miestach, v najbližších dňoch pribudne Kurinec, Tornaľa či Hnúšťa

ilustračné fotoV okrese Rimavská Sobota sa v týchto dňoch dá oficiálne kúpať na troch miestach. Otvorený je bazén v Tisovci, termálne bazény v Číži a osviežiť sa dá aj v prírodnom jazere s najteplejšou vodou na Slovensku na Teplom Vrchu. Ich prevádzku už schválil príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ). V najbližších dňoch sa bude dať kúpať aj v 25-metrovom bazéne na Kurinci pri Rimavskej Sobote. Ako pre Rimava.sk uviedla vedúca oddelenia hygieny životného prostredia a zdravia v Rimavskej Sobote (RÚVZ) Anna Vraniaková, voda v 25-metrovom bazéne je v poriadku. "Všetko je pripravené, vyčistené a vhodné na kúpanie," povedala Vraniaková po dnešnej návšteve Kurinca. K novým bazénom sa zatiaľ nevyjadrila, nakoľko nie sú skolaudované. K tomu by podľa jej slov malo dôjsť až v posledný júnový týždeň. Rimavskosobotská samospráva avizuje slávnostné ukončenie prác na nových bazénoch na sobotu, 14. júna, chystá k nemu aj kultúrny program. 
Súčasťou areálu, ktorý mesto na Kurinci oplotilo, je okrem bazénov aj časť pláže prírodného kúpaliska. Voda v jazere však aktuálne nie je vhodná na kúpanie. Podľa Vraniakovej sú v nej momentálne prekročené hodnoty chlorofylu „A“ a prevádzkovateľ bude musieť podľa vyhlášky označiť plážovú časť nápisom - „Zákaz kúpania“.

Podľa hygienikov by do prevádzky malo byť najbližšie spustené kúpalisko v Tornali či v Hnúšti. Začiatkom budúceho mesiaca by sa s postupným odobrením hygieny mohli ľudia kúpať už aj na kúpalisku v Klenovci a v Revúcej, ako aj na plážovom kúpalisku pri mestskej plavárni priamo v Rimavskej Sobote, ktoré je napúšťané vodou z rieky Rimava.

Doplnené 18. júna

Ako pre Rimava.sk spresnila Anna Vraniaková, vo vode v jazere sa môže kúpať. „Aj keď je prekročený chlorofyl A, nemáme prekročené sinice,“ povedala Vraniaková, podľa ktorej pri vydaní rozhodnutia na prírodné kúpalisko, nebude prevádzkovateľovi nariadené umiestnenie tabule pri jazere - „Zákaz kúpania“.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross