No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Mesto dalo vypracovať projekt na rozšírenie cintorína, je takmer zaplnený

28. októbra 2014 |  | | |

cintorin Rimavska SobotaV zaplnenom mestskom cintoríne v Rimavskej Sobote, s ktorého rozšírením sa počíta už niekoľko rokov, ostávajú voľné len desiatky hrobových miest. Chýbajúcu projektovú dokumentáciu, potrebnú k jeho rozšíreniu, dala samospráva vypracovať v uplynulých dňoch. Ako Rimava.sk informovala vedúca cintorína Elena Kureková, v novej časti je približne 80 voľných miest, v urnovom háji už nie sú žiadne. Podľa jej slov zosnulých pochovávajú do už zakúpených hrobových miest alebo v lokalitách, kde sú staré a zrieknuté hroby. 

Mestský cintorín sa v súčasnosti nachádza na ploche siedmich hektárov. Jeho rozšírenie o takmer 10 hektárov samospráva plánovala už od roku 2009, kedy došlo k zmene v územnom pláne. S potrebnou sumou na vypracovanie projektovej dokumentácie mesto počítalo až v tomto roku. V rozpočte, ktorý bol odsúhlasený minulý mesiac, bolo na tento účel vyčlenených 10 tis. eur. Na projektovej dokumentácii sa pracuje v týchto dňoch. „Dokumentáciu sme už objednali,“ potvrdila pre Rimava.sk vedúca odboru rozvoja mesta na mestskom úrade Eva Muráriková, podľa ktorej ak nebudú námietky, o stavebné povolenie by mohli požiadať za 60 dní. Ako pripomenula, medzičasom boli vypracované podklady ako hydrologický prieskum či geodetické zameranie.
Technické služby mesta majú v správe dva cintoríny s viac ako 7 700 hrobovými miestami. V cintoríne v mestskej časti Tomašová evidujú viac ako 630 hrobov. V mestskom cintoríne je na ploche sedem hektárov približne 6 900 civilných a 213 vojnových hrobov.

 

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross