No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R.SOBOTA: Mesto má po prvýkrát vo vedení ženu

andrea andrasiova (v strede)Rimavskosobotská samospráva má vo vedení mesta po prvýkrát ženu, viceprimátorku Andreu Andrášiovú. Jej menovanie oficiálne oznámil koncom dnešného rokovania mestského zastupiteľstva (MsZ) primátor mesta Jozef Šimko. Andrášiová je poslankyňou MsZ z pravicového klubu Spoločne za rozvoj Rimavskej Soboty (za predsednícky stôl ju primátor zavolal ešte začiatkom rokovania, pozn. red.) Ako pre Rimava.sk povedal primátor mesta Jozef Šimko, viceprimátorku menoval od 1.septembra a jej funkcia nie je platená. „Dôjde k zmene aj v mestskej rade,“ spomenul Šimko, podľa ktorého tak poslanca Viliama Vaša nahradí Andrea Andrášiová. „Viceprimátori sú automaticky členmi rady,“ zdôraznil Šimko a dodal, že mal v pláne vymenovať dvoch viceprimátorov už na začiatku volebného obdobia, poslanec Viliam Vaš sa ale podľa neho vzdal tejto možnosti.

Mesto má už dvoch viceprimátorov, prvým je od začiatku volebného obdobia poslanec Ladislav Rigó, tiež z väčšinového pravicového klubu Spoločne za rozvoj Rimavskej Soboty.
Prečo sa primátor rozhodol vymenovať práve poslankyňu odôvodnil tým, že je to v jeho kompetencii. „Nemali sme tu doteraz ženu, je to sympatická mladá pani, odborníčka, právnička a zrelá žena, ktorá bude prínosom pre mesto ako aj jeho činnosť,“ dodal. Ako na rokovaní uviedla nová viceprimátorka Andrea Andrášiová, primátor ju oslovil už v jarných mesiacoch. "Dosť dlho som to zvažovala, aj vzhľadom na moju prácu a časovú zaneprázdnenosť. Je to náročné," povedala Andrášiová a zároveň sa poďakovala za dôveru poslancom, ktorí odsúhlasili výmenu členov mestskej rady. Okrem Ladislava Rigóa a Andrei Andrášiovej je členom ešte aj Miroslav Bitala, Jozef Tóth, Tomáš Sliva a Zoltán Cziprusz.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross