No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Mesto ožije Gemersko-malohontským jarmokom s bohatým programom

Záver mesiaca september bude v meste Rimavská Sobota patriť aj 36. ročníku Gemersko-malohontského jarmoku. Okrem rôznych jarmočníckych dobrôt a tovaru si samospráva na piatok a sobotu, 28. a 29. septembra, pripravila bohatý sprievodný program pre malých i veľkých.Program začne v piatok, 28. septembra, už o 9:00 hod. v Dome kultúry, kde sa vo foyeri uskutoční výstava ovocia, zeleniny, okrasných rastlín, zvierat a produktov. Krátko na to ožije aj Hlavné námestie, kde sa deti môžu tešiť na veselé predstavenie s názvom Klaun kúzelníkom. Pred pravým poludním sa námestím budú niesť tóny muzikantov z formácie RS 6. Tých o 14:00 hod. vystrieda na pódiu skupina Elán Forever, ktorá si pripravila koncertný výber zo zlatých čias skupiny Elán.

Po nich o 15:30 hod. sa o slovo prihlásia pohybové aktivity CVČ Relax v bloku Krok, sun, krok. Podvečer bude znova patriť divadelníkom. Predstaví sa domáce divadlo Havran, a to v predstavení Hlúpy Kubo, ktoré si užijú nielen veľkí, ale aj malí diváci. Divadlo neskôr vystrieda koncert známej speváčky Jadranka. O 20:00 hod. si s dobrou náladou zatancujete aj na tóny populárnej maďarskej skupiny 3+2, ktorú o 21:00 hod. vystrieda mladá rocková kapela Niečo navyše.

V prípade nepriazne počasia si organizátori pripravili aj mokrú variantu. Niektoré podujatia sa v takom prípade presunú do Kina Orbis.

V sobotu, 29. septembra, si jarmok užijete aj vďaka tunajšiemu Tanečnému orchestru, ktorý sa predstaví o 9:30 hod. na Hlavnom námestí. Neskôr o 11:00 hod. ho vystrieda domáca country kapela Bluetrend. Gemersko-malohontský jarmok bude však lemovaný aj ďalšími sprievodnými podujatiami. Keďže od 24. do 29. septembra prebieha aj Týždeň bezpečnosti na cestách v Rimavskej Sobote, tak na parkovisku pri Hoteli Zlatý býk budú v piatok od 11:00 do 13:00 hod. prebiehať ukážky bezpečnosti jazdy, zrážky vozidla a chodca. A v sobotu, 29. septembra od 8:00 do 18:00 hod. si na rovnakom mieste budete môcť vyskúšať jazdu zručnosti a deti detský vodičák.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross