No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Mesto pokračuje v oprave chodníkov, pustili sa aj do Námestia M. Tompu

skolska-ulica-00Rimavskosobotská samospráva pokračuje v oprave chodníkov. Od minulého týždňa pokračuje spoločnosť Inžinierske stavby Košice s opravou asfaltového chodníka na Rožňavskej ulici, tento týždeň začali pracovníci Technických služieb mesta s chodníkom na Školskej ulici. Dnes ráno opílili stromy, ktorých korene poškodzovali chodník a oplotenie. Podľa slov primátora mesta Jozefa Šimka ide o pokračovanie opráv chodníka z konca minulého roka, kedy položili zámkovú dlažbu na Ulici B. Bartóka či Školskej ulice v blízkosti svetelnej križovatky. Úsek, ktorý chcú aktuálne dokončiť má smerovať až po cyklocestu na bývalom železničnom násype Poltárskej trate. Podľa Šimka sú v meste dve partie, jedna opravuje chodník na Školskej, druhá Námestie M. Tompu, kde má byť do stredu námestia premiestnená socha M. Tompu. Medzičasom došlo už k zbúraniu starej fontány v strede námestia a príprave na vydláždenie chodníka, vypílených má byť aj viacero stromov. Celkový vzhľad námestia by mal popri zrekonštruovanej Súdnej sedrii pripomínať pohľad spred sto rokov. Do námestia samospráva plánuje investovať približne 30 tis. eur. Do konca roka má mesto opraviť aj vonkajšiu fasádu susednej historickej budovy, bývalého Župného domu, ktorá by mala stáť približne 80 tis. eur. „Chcem mať Tompové námestie do konca tohto roku kompletne urobené,“ vyhlásil pre Rimava.sk Šimko.

Celkovo má byť v meste opravených aj približne 40 úsekov ciest a chodníkov (Návrh na realizáciu a financovanie obnovy povrchu MK 2016), ktoré nedávno odsúhlasili mestskí poslanci a zároveň doplnili ešte niekoľko úsekov.
Financované majú byť z úveru vo výške takmer 500 tis. eur. Podľa primátora by práce mali byť dokončené do 15. júna. Realizátorom prác sú Inžinierske stavby Košice, ktoré opravovali cesty aj v uplynulých pár rokoch. „Budeme to robiť na úver,“ potvrdil primátor a dodal, že úverové zaťaženie mesta nie je vysoké a z terajších 30,75 percenta bude 34,54 percenta. Sumu má splácať mesaťne, počas desiatich rokov, s predpokladaným termínom prvej splátky v júni 2016 a poslednej splátky v máji 2026.

hrubka-asfaltovania-05Na kontrolu prác a hrúbku asfaltu má dohliadať päťčlenná komisia zložená z poslancov MsZ. Podľa jedného z členov komisie, poslanca Ivana Hazuchu, na kvalitu prác niekoľkokrát upozornili, pretože sa nedodržuje základná zmluva, v ktorej sa hovorí, že asfaltovanie má prebiehať v hrúbke minimálne 5 centimetrov. „Pokiaľ je tá cesta v takej hrúbke, tak je tam šanca, že tá cesta čosi vydrží,“ tvrdí poslanec, podľa ktorého nejde o asfaltovanie ako niekedy, ale ide iba o obaľovanú zmes, skalky obalené asfaltovou hmotou, ktorá do určitej hrúbky prepúšťa vodu a vznikajú potom výtlky. Takýchto miest je podľa poslanca v meste mnoho, čo má aj odfotené. „Hrúbka nebola ani dva centimetre,“ podotkol pre Rimava.sk Hazucha.
Podľa primátora je v zmysle zákona záruka na cesty trojročná a doposiaľ sa po asfaltovaní vyskytlo iba pár maličkostí. „Žeby sme to riešili buď dohodou alebo súdnou cestou, takéto riešenie sme zatiaľ nepoužili, pretože tá kvalita bola dosť dobrá,“ uzavrel primátor Šimko, podľa ktorého musia napríklad po ôsmich rokoch vyasfaltovať Okružnú ulicu. „Tam práve tá kvalita pred ôsmimi rokmi nebola dobrá,“ podotkol.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Samospráva chce skultúrniť južný vjazd do mesta, realizátora asfaltovania vyberali s problémami
R. SOBOTA: V okolí svetelnej križovatky opravujú chodníky
R. SOBOTA: Mesto investuje do ďalšej opravy ciest. Poslancom sa nepozdávala kvalita niektorých úsekov
R. SOBOTA: Dokončili asfaltovanie 18-tich ulíc, mesto zaplatí viac
R. Sobota žiada od vlády viac ako 330 tisíc eur na cesty, chodníky a školy
R. SOBOTA: V meste sa bude asfaltovať na dve etapy. Samospráva si vezme úver
R. SOBOTA: V meste vyasfaltovali ulice, viac úsekov investíciu navýši
Pred zimou vyasfaltovali časť ulíc, pokračovať budú na jar


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross