No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Mesto pokračuje v rozpočtovom provizóriu. Poslanci chcú dať viac na školstvo

22. apríla 2014 |  | | |

poslanci rimavska sobotaRimavská Sobota pokračuje v rozpočtovom provizóriu aj po dnešnom rokovaní mestského zastupiteľstva. Rozhodli o tom poslanci, keď nedospeli k zhode. Rozpočet, ktorý bol predkladaný po tretíkrát, upravovali priamo na rokovaní, no po zapracovaní všetkých návrhov im „chýbalo“ približne 22 tis. eur a rozpočet bol schodkový. To by bolo protizákonné. Na návrh poslanca Júliusa Sojku preto takýto rozpočet stiahli z rokovania.

Počas dlhej diskusie však poslanecký zbor schválil tri návrhy zo strany poslancov klubu Smer- SD. Podľa poslanca Dušana Hlinku zaradia 70 tisíc eur do rozpočtu na asfaltovanie cyklistickej dráhy  až po ich získaní z predaja pozemkov na Kurinci. „Pomaly už nie je čo rozdeľovať, k financiám treba pristupovať zodpovedne,“ povedal na rokovaní Hlinka. Na návrh poslanca Ivana Hazuchu zaradili do rozpočtu 60 tis. eur na investovanie do kolkárne v Rimavskej Sobote. Podľa primátora Jozefa Šimka znie otázka, či chcú financie investovať pre niekoľkých kolkárov alebo pre tisícky cyklistov, ktorí by využívali cyklocestu. „Budeme hádzať kolky, nebudeme sa bicyklovať,“ podotkol primátor.

Tretím bodom, na ktorom sa poslanci v rámci rokovania o rozpočte zhodli, bolo poskytnutie financií pre materské a základné školy v meste vo výške 140 tis. eur. Podľa poslanca Jána Čemana, ktorý s návrhom prišiel, financie majú získať skrátením dotácie pre Technické služby mesta. Ako však primátor uviedol, bude to znamenať, že v závere roka Technické služby nebudú mať financie na mzdy pre zamestnancov a tiež to, že ulice mesta budú špinavšie.

Pôvodne predkladaný návrh samosprávy neprešiel. „Prívrženci Smer-SD sa za vás budú hanbiť,“ konštatoval primátor Jozef Šimko.

[nggallery id=1372]

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross