No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Mesto začalo s vývozom smetí aj vo Veľkom Blhu

smetiarske autoRimavskosobotská samospráva prostredníctvom Technických služieb mesta začala s vývozom smetí v neďalekej obci Veľký Blh. Informáciu pre Rimava.sk potvrdil primátor mesta Jozef Šimko. Ako doplnil, zmluva je podpísaná a s prvým vývozom tuhého komunálneho odpadu začali minulú sobotu. Za zber, odvoz a uloženie TKO v obci Veľký Blh v predpokladanom množstve zhruba 250,00 t/1rok dostane samospráva približne 14 tis. eur, čo bolo najnižšou ponúknutou sumou vo verejnom obstarávaní. "Náklady nám to pokryje aj s miernym ziskom," prehlásil Šimko. Ako podotkol, nechal vyhotoviť audítorskú správu za obdobie jedného roka, kedy TKO vyvážala spoločnosť Brantner a za rovnaké obdobie, kedy TKO vyvážali TSM. "Jednoznačne mi audítor vypočítal zisk 452 tis. eur," zdôraznil Šimko a dodal, že to potvrdzuje jeho rozhodnutie vyvážať TKO vo vlastnej réžii. Správu podľa neho predloží aj pred poslancov MsZ na najbližšie rokovanie v utorok, 10. septembra.

"Verejné obstarávanie prebehlo bez problémov, zmluva je podpísaná," potvrdil pre Rimava.sk starosta Veľkého Blhu Tibor Csúr, podľa ktorého už niekoľko rokov v obci bojoval, aby vývoz TKO prenechali inej spoločnosti, poslanci s tým však nesúhlasili. "Bez toho, že by si fakty preverili, tak to zmietli zo stola," hovorí starosta, podľa ktorého obec na vývoze ročne ušetrí 7 tis. eur, čo je suma, ktorou dotovali vývoz smetí. Poplatky pre občanov Veľkého Blhu podľa Csúra ostanú v rovnakej výške ako doteraz, 10 eur na osobu. Smeti budú podľa harmonogramu vyvážať vo štvrtok. Ako pre Rimava.sk uviedol poslanec obecného zastupiteľstva vo Veľkom Blhu Ondrej Szabó, so sumou, ktorá bola vysúťažená, je spokojný a pripúšťa, že ušetria. Zároveň však spomenul, že keby pravidelne udržiavali vlastné auto, k tejto situácii vôbec nemuselo dôjsť a vývoz mohla obec manažovať aj naďalej sama.

Obec Veľký Blh si predtým zabezpečovala vývoz smetí vo vlastnej réžii. Podľa starostu to však pre nich nebolo najvýhodnejšie. Po tom, ako sa v obci pokazilo auto na odvoz TKO a jeho generálna oprava bola nákladná, vývoz zabezpečovala spoločnosť Brantner. Ako starosta podotkol, v novembri narýchlo inú možnosť, ako si službu objednať, nemali.

TSM ponúkli vo verejnom obstarávaní najnižšiu sumu spomedzi troch záujemcov, približne 14 tis. eur ročne. Súťaže sa zúčastnila aj spoločnosť Brantner a TSM Hnúšťa.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross