No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Mestské kultúrne stredisko pripravilo mesačný kultúrny program venovaný senoriom

RIMAVSKÁ SOBOTA – Keďže je október venovaný Mesiacu úcty k starším, aj Mestské kultúrne stredisko v Rimavskej Sobote bude v tomto období svoju pozornosť sústrediť hlavne na seniorov. Pripravilo si pre nich bohatý kultúrny program v rámci projektu Sobotský Seniorfest s cieľom vytvoriť priestor pre aktívne trávenie ich voľného času, spoločenské stretnutia, kultúrne vyžitie a vzájomné spoznávanie sa.

V rámci tretieho ročníka tohto podujatia oslovili im blízke osobnosti a obľúbených interpretov zo Slovenska. "Pri zostavovaní programu sme sa riadili prianiami cieľovej skupiny. Zvolení interpreti sú akýmsi optimálnym priemerom medzi dopytom a možnosťami,“ zhodnotila tvorbu programu Regina Špitálová z Mestského kultúrneho strediska.

V programe tak nájdeme šansónový večer známej herečky a speváčky Evy Pavlíkovej s kapelou, koncerty obľúbených kapiel Pavelčákovci a Kašubovci, ktoré budú hrať aj do tanca, ale aj večer filmové melódie v podaní Peter Balogh Orchestra, klavírny recitál Mateja Arendárika, koncert kvinteta Ad Libitum či stretnutie spevokolov. Do programu sa zapojili aj miestne kolektívy, spevácke zbory a kapely, aby spoznali aj miestnu kultúru a ľudí, ktorí aktívne v nej pôsobia. Viaceré majú početnú členskú základňu práve z ich rovesníkov. Tí si pripravili hudobno-zábavné pásmo Seniori seniorom.

Článok pokračuje pod reklamou


Programy sú riešené nielen ako koncerty, ale dávajú aj priestor na aktívnu zábavu či tancovanie. "Minulý ročník sa veľmi ujal zábavno-vzdelávací kvíz so Slavom Hlásnym, 33-násobným víťazom TV relácie Duel, ktorý i teraz pripraví kvíz priamo na mieru tejto cieľovej skupine. Nebude chýbať tvorivá aktivita Srdce na dlani, kde si priamo v Klube dôchodcov záujemcovia, pod vedením šikovných lektoriek, vytvoria dekoráciu do bytu," doplnila Špitálová s tým, že do realizácie projektu a väčšiny aktivít sa bude cieľová skupina aktívne zapájať, čo je pre nich veľkým benefitom. "Viaceré aktivity budú dôchodcom sprístupnené zdarma, na nákladnejšie programy bude symbolické vstupné. Ostatní návštevníci majú vstupné primerané hodnote programu. Väčšina aktivít sa bude konať v Dome kultúry," ozrejmila.

Cieľovou skupinou projektu Sobotský Seniorfest sú všetci seniori z mesta Rimavská Sobota a okolia,  vrátane invalidných dôchodcov, členovia klubu dôchodcov, ktorí sú aktívni a vyvíjajú rôzne činnosti, klienti Domova dôchodcov a sociálnych služieb v Rimavskej Sobote a okolí, Domova duševného zdravia a podobných inštitúcií, ale aj široká verejnosť, najmä rodinní príslušníci seniorov, deti, vnúčatá, ktoré odprevadia svojich príbuzných na kultúrne podujatia, robia im spoločnosť, upozornia ich na konanie aktivity a pod. "Prosíme všetkých, aby zdieľali informáciu so seniormi doma, pretože mnohí z nich nie sú aktívni na sociálnych sieťach a na internete," vyzvala Špitálová na záver.

Projekt SOBOTSKÝ SENIORFEST z verejných zdrojov podporilo Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky.

Program Sobotského Seniorfestu 2023, 3. ročník:

 • Utorok, 3. 10. o 18.00 hod./divadelná sála Domu kultúry
  Klavírny recitál MATEJA ARENDÁRIKA/koncert vážnej hudby
  Vstupné: dôchodcovia 3 eurá/ostatní 5 eur
 • Streda, 4. 10. o 15.00 hod./Klub dôchodcov
  SRDCE NA DLANI/tvorivá dielňa
  Bytová dekorácia technikou dekupáže
 • Piatok, 6. 10. o 17.00 hod./veľká zasadačka Domu kultúry
  Tanečná zábava s PAVELČÁKOVCAMI
  Vstupné: dôchodcovia 3 eurá/ostatní 5 eur
 • Nedeľa, 8. 10. o 17.00 hod./divadelná sála Domu kultúry
  Šansónový večer EVY PAVLÍKOVEJ 
  Vstupné: dôchodcovia 3 eurá/ostatní 5 eur
 • Štvrtok, 12. 10. o 17.00 hod./estrádna sála Domu kultúry
  SENIORI SENIOROM/program miestnych súborov pre seniorov v meste
  Vstup zdarma
 • Sobota, 14. 10. o 16.00 hod./divadelná sála Domu kultúry
  STRETNUTIE SPEVOKOLOV
  Vstup zdarma
 • Utorok, 17. 10. o 18.00 hod./divadelná sála Domu kultúry
  Koncert kvinteta AD LIBITUM/koncert vážnej hudby
  Vstupné: dôchodcovia 3 eurá/ostatní 5 eur
 • Štvrtok, 19. 10. o 14.00 hod./bábková sála Domu kultúry
  SENIOR KVÍZMAJSTER/zábavno-vzdelávací kvíz so SLAVOM HLÁSNYM
  Vstup zdarma
 • Nedeľa, 22. 10 o 17.00 hod./divadelná sála Domu kultúry
  FILMOVÉ MELÓDIE/koncert
  Vstupné: dôchodcovia 3 eurá/ostatní 5 eur
 • Piatok, 27. 10. o 17.00 hod./divadelná sála Domu kultúry 
  Hudobná skupina KAŠUBOVCI/koncert
  Vstupné: dôchodcovia 3 eurá/ostatní 5 eur

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross