No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Mikuláš navštívil aj stredoškolákov

mikulas-na-strednej-skole00Stredná odborná škola technická a agropotravinárska v Rimavskej Sobote pripravila pre svojich žiakov prekvapenie. V posledný pracovný deň týždňa sa bez ohlásenia v jej chodbách zjavila postava Mikuláša, ktorý v sprievode dvoch pekných asistentiek navštevoval jednotlivé učebne a rozdával študentom sladkosti. Samozrejme najskôr sa museli čestne priznať, ako sa po celý rok správali k svojim rodičom doma v škole k svojim pedagógom.

Tým, ktorí sa počas roka nesprávali tak ako mali, Mikuláš dohováral, aby sa polepšili. Návšteva Mikuláša bola príjemným spestrením vyučovacieho procesu. Škola sa snaží pripomínať žiakom ľudové zvyky a zavádzať ich ako súčasť tradície školy. Účelom podobných akcií nie je len zábava, ale majú aj výchovné ciele.

V minulom roku si napríklad pedagógovia pripravili pre žiakov v rámci adventu na každý týžden krátke pásma, kde im pripomenuli predvianočné a vianočné zvyky. Tento rok si škola znova okrem mikulášskej tradície pripomenie aj ľudové zvyky spojené s Vianocami a narodením Ježiša Krista.

Zdroj: Riaditeľ SOŠTaAP Karol Kisantal


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross