No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Mladí filmári získali "Oskarové" ocenenie

mladi-filmari-zus-rimavska-sobotaNa podujatí pod názvom Zlatá klapka, získali žiaci rimavskosobotskej základnej umeleckej školy prestížne ocenenie. V silnej konkurencii vyhrali prvé miesto v kategórii publicistika za krátky dokumentárny film o odievaní a hodnote oblečenia v minulosti a dnes. Cenu si prevzali v posledný marcový deň v Bratislave, kde sa konal galavečer celoslovenskej súťaže v detskej audiovizuálnej a multimediálnej tvorbe.

Ako ďalej Rimava.sk informovala šéfka odboru na základnej umeleckej škole Jana Janove, do súťaže sa prihlásilo množstvo základných a stredných škôl ako aj centrá voľného času z celého Slovenska. „Bol to galavečer na vysokej úrovni a filmy hodnotili veľké mená z odboru,“ uviedla. Odborná porota hodnotila takmer stovku súťažných príspevkov. V kategórii publicistika/dokument žiaci z Rimavskej Soboty vyhrali nad konkurenciou z Košíc a z Bratislavy. "Získať ocenenie Zlatá klapka je ako vyhrať filmového oskara," priblížila Janove, ktorú nominácia veľmi potešila.

Okrem hlavnej ceny udelil víťazom generálny riaditeľ TV JOJ aj špeciálnu cenu v podobe dvojtýždňovej stáže v televízii, budú tak mať možnosť zažiť jej zákulisie.

Vo filme s názvom Sága krásy, s ktorým žiaci Simona Erdödiová, Michal Ďuriška a Matej Kováč vyhrali, chceli poukázať na dnešný konzumný svet a priblížiť históriu odievania v minulosti. V dokumente vystupuje Gabriela Medveďová, ktorá pôsobí v Hrachove v Občianskom združení Ozveny a zaoberá sa šitím krojov na porcelánové bábiky.

[su_media url="https://www.youtube.com/watch?v=hzLZ-bkR8-4" width="600" height="400"]

Odbor audiovizuálnej a multimediálnej tvorby v Základnej umeleckej škole pod pedagogickým vedením Jany Janove v súčasnosti navštevuje osem žiakov. Podľa jej slov sú študenti veľmi šikovní a vidieť v nich potenciál. Ako dodala, v rámci Slovenska sú najmladším odborom, fungujú približne pol roka.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Nikol Gečeová


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross