VIDEO/R. SOBOTA: Motocrossári zabojovali v náročných podmienkach

23. októbra 2017 | |  |

Viac ako 70 motorkárov v siedmich kategóriách sa v sobotu, 21. októbra, postavilo na Včelinci pri Rimavskej Sobote na štart, aby zabojovali o najlepšie pódiové umiestnenie. Cestu k víťazstvu viacerým znepríjemnil dážď a pády, po rozprave v polovici pretekov sa však utvrdili, že budú pokračovať. „Trať bola dobrá, keby nebol dážď. Bolo aj veľa pádov, no k vážnejším zraneniam nedošlo,“ povedal Ladislav Čisár, predseda Motošport klubu Rimavská Sobota. Trať v náročných podmienkach skrátili a upravili len pre najmenších jazdcov. „Bola zablatená. Malé deti si zaslúžia uznanie, že zvládli takú ťažkú trať,“ zdôraznil Čisár. Najmenší štartovali v dvoch kategóriách kvôli tomu, že boli medzi nimi veľké výkonnostné rozdiely do 50 a 85 cm3. Ako spomenul, zameriavajú sa hlavne na deti a mládež. „Detí bolo približne desať,“ spomenul Čisár a dodal, že štartovalo aj približne päť žien. Najviac jazdcov bolo v kategórii hobby MX1 a MX2 a to približne dvadsať.

Z domácich pretekárov sa podľa Čisára darilo najviac v profi kategórii, kde prvé miesto vyjazdil Miroslav Lojka na Honde CRF250. Spolu s Ferenczom Ácsom získal rovnaký počet bodov, no Lojka zvíťazil v druhom kole, ktoré podľa Čisára rozhoduje. Medzi quadmi si pretekári podelili prvé štyri miesta. Na druhom došiel Dušan Havran na Yamaha YFZ450.

Zdroj: Rimava.sk