No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. Sobota môže získať dotáciu z Európskej únie na opravu verejných budov

Mesto Rimavská Sobota môže získať dotáciu z Európskej únie na opravu verejných budov, škôl, škôlok či administratívnych objektov. Rimava.sk o tom informoval predseda rimavskosobotského poslaneckého klubu Odvážme sa zrýchliť Roman Vaľo. 

Dňa 13.7.2021 bola zverejnená výzva na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok na zníženie spotreby energie pri prevádzke verejných budov. Ide hlavne o verejné administratívne budovy, budovy škôl a školských zariadení, ktoré môžeme obnoviť, zatepliť a zmodernizovať z eurofondov,” napísal v úvode tlačovej správy.  Celková alokácia na projekty v dvoch okruhoch je 44 miliónov eur. 

Článok pokračuje pod reklamou


Poslanci mestského zastupiteľstva podľa predstaviteľov klubu urobili všetky potrebné kroky preto, aby sa mesto mohlo zapojiť do tejto výzvy. “Pri rozpočte na rok 2021 sme vyčlenili 25-tisíc eur na energetické audity. Pri prvej zmene rozpočtu sme dali peniaze na vypracovanie projektovej dokumentácie na čerpanie eurofondov a na spolufinancovanie projektu vo výške 450-tisíc eur. Tie peniaze je možné použiť už teraz a rýchlo podať výzvy na eurofondy,” dodal poslanec za poslanecký klub Odvážme sa zrýchliť Michal Demeter. 

Ako sa ďalej uviedli, všetko je pripravené na to, aby mesto začalo konať. “Všetky podmienky sú vytvorené pre to, aby sme mali konečne možnosť splatiť dlh školám a škôlkam, ktorý nám tu za posledných 12 rokov vznikol. Dnes rozprávať o tom, ako sa čo nedá, na to nie je čas a bolo by hazardom s budúcnosťou našich detí, našich občanov túto šancu nevyužiť,” uzavrel Vaľo.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross