No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Múzeum opäť otvára svoje brány pre verejnosť

Gemersko-malohontské múzeum v Rimavskej Sobote opäť otvára svoje brány pre verejnosť, a to už od dnes, 17. augusta od 8:00 do 16:00 hod. Múzeum bude otvorené aj počas víkendov od 9:00 do 17:00 hod. Rimava.sk o tom informovala Martina Oštrom Mareková, PR referentka múzea.

Dôvodom dočasného zatvorenia múzea bola rekonštrukcia okien v expozičných a výstavných priestoroch. Išlo o III. etapu výmeny okien, ktorú finančne podporil Banskobystrický samosprávny kraj sumou vo výške 90 tis. eur. Ako ďalej Mareková uviedla, prvá etapa prebehla na jeseň 2016 v administratívnej budove múzea a II. etapa na jeseň 2017 na chodbách výstavných a expozičných priestorov. Podľa jej slov výmenu okien zabezpečovala firma Ján Parobek – Inštal z Klenovca a celkovo bolo vymenených 59 okien.

„Návštevníkom múzea ponúkame prehliadku stálych expozícií a troch výstav - Karol Pajer – hrdina boja proti fašizmu, Spomienka muránskej kameniny a ZOO – preťažená Noemova archa,“ avizovala PR referentka. Ako ďalej priblížila, v priestoroch stálej expozície venovanej protifašistickému odboju a Slovenskému národnému povstaniu v Gemeri-Malohonte nájdu návštevníci fotostenu, pri ktorej sa môžu odfotiť v rakúsko-uhorskej pechotnej uniforme I. svetovej vojny. V stálej vlastivednej expozícii si návštevníci môžu pozrieť súbor fotografií zachytávajúci vpád sovietskych vojsk 21. augusta 1968 v Rimavskej Sobote a okolí.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross