No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Na Cenu mesta nominovali viac ako desať osobností

ilustračné fotoNa udelenie Ceny mesta Rimavská Sobota bolo tento rok samospráve doručených viac ako desať návrhov. Ako sa uvádza v materiáloch na zajtrajšie rokovanie poslancov mestského zastupiteľstva, návrhy prišli od občanov, komisií pri mestskom zastupiteľstve, divadelného súboru či politickej strany SMER-SD. V jednom kalendárnom roku môžu byť udelené najviac tri Ceny mesta, o tom, kto ich dostane, budú rozhodovať poslanci. Potrebný je súhlas trojpätinovej väčšiny.
Návrhy, kto a prečo by mal tento rok dostať Cenu mesta, mali navrhovať okrem obyvateľov aj občianske združenia, spolky, vedecké či umelecké inštitúcie, primátor aj mestskí poslanci. Medzi nominovanými je Dušan Rybár, Daniela Rapavá, Eva Čarnoká, Oľga Bodorová, Ján Čilík, Géza Erdélyi, Július Alberty, Ervín Hacsi, László Csendes, Peter Dragijský, Ján Šimon ako aj Združenie príbuzných a priateľov duševne chorých OPORA G+N.

Podľa štatútu mesta sa Cena mesta udeľuje za významné výsledky vedeckej, technickej, umeleckej, publicistickej a verejnoprospešnej činnosti alebo za ekonomický a kultúrny rozvoj mesta či jeho propagáciu. Ocenenie môže byť odovzdané aj za záchranu ľudských životov a majetku mesta.

Poslanci sa majú zaoberať aj návrhom na poskytnutie dotácií z rozpočtu mesta pre športovcov, správou o pôsobení rimavskosobotského futbalu, ako aj informáciou primátora Jozefa Šimka o  ďalšom budovaní rekreačnej oblasti Kurinec.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross