No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Na Enviro dni budú deti učiť chrániť životné prostredie. Príde aj minister

Na Enviro deň v Rimavskej Sobote budú deti učiť chrániť životné prostredie. Čakať ich budú kreatívne dielne, hry, užitočné informácie o ekológii a životnom prostredí či divadelné predstavenia. Popoludňajšieho podujatia, ktoré je naplánované na piatok, 21. júna, v priestoroch budovy bývalej Hypernovy, sa má zúčastniť aj minister životného prostredia László Sólymos. Podľa hovorcu rezortu Tomáša Ferenčáka zintenzívnili podporu environmentálneho vzdelávania a výchovy. „S tou je dôležité začať u tých najmenších a naučiť ich zodpovednosti za životné prostredie,” priblížil Ferenčák. Enviro dni sú určené predovšetkým pre deti materských a základných škôl. Ministerstvo ich odštartovalo v rámci pripomenutia si Svetového dňa Zeme. Okrem Rimavskej Soboty navštívia v ten istý deň aj Rožňavu.

Počas podujatia počítajú s desiatkou rôznych stanovíšť, kde budú pre deti prichystané zaujímavé ekologické aktivity, súťaže či iné predstavenia. „Pripravené budú kreatívne dielne a deti tu budú mať možnosť vyrobiť si napríklad búdku pre vtáčiky či rôzne ekologické módne doplnky,” avizuje hovorca rezortu. Akcie podľa jeho slov zrealizovali už vo Svidníku, Košiciach, Dunajskej Strede, Bratislave a v Komárne.   

Ďalšie Enviro dni rezort plánuje na jeseň tohto roka pripraviť aj v Martine a Žiari nad Hronom. „Po vyhodnotení Enviro dní nevylučujeme, že v podobných výchovno-vzdelávacích podujatiach bude envirorezort pokračovať aj v budúcnosti,” dodal.

Program:

15:00   Otvorenie podujatia, začínajú eko dielne, pohybové aktivity, maľovanie na tvár a fotokútik

15:55   Príhovor ministra životného prostredia Lászlóa Sólymosa

16:00   Predstavenie TÁRAJKO A POPLETAJKA

Environmentálne divadelné predstavenie KÚZELNÝ STROM s maskotmi

17:00   Minidisco s maskotmi

18:00   Ukončenie akcie

Zdroj: Rimava.sk, MINV ŽP


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross