No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Na Kurinci pribudli palmy, počítajú s vyššou návštevnosťou

kurinec-maj7-2016V rekreačnej oblasti Kurinec pri Rimavskej Sobote pribudli tento rok palmy, lokalita je zaradená do vysielania „Živej panorámy“ a prevádzkovateľ sa zameria na skvalitnenie už existujúcich služieb, no s väčšími investíciami vedenie mesta zatiaľ nepočíta. Podľa riaditeľa Technických služieb mesta, ktoré sú prevádzkovateľom zariadenia, Kurinec otvoria keď sa oteplí, na približne 30 stupňov Celzia. „Počítame s tým, že začiatkom júna. Pripravujeme sa na sezónu,“ povedal pre Rimava.sk riaditeľ TSM Tibor Barto, podľa ktorého v týchto dňoch zriaďujú druhú pokladňu. Ceny sa podľa jeho slov nezmenili oproti minulému roku. „Iba boli znížené vekové hranice u detí,“ poznamenal riaditeľ a dodal, že deti budú mať polovičný lístok už nie do 18 ale do 15 rokov a zadarmo vstup už nebude do 6 ale do troch rokov. Ako pre Rimava.sk potvrdil prednosta mestského úradu Štefan Szántó, otváracie hodiny aj cenník bol už odsúhlasený na mestskej rade.

Areál kúpaliska s vodnou nádržou má byť uzavretý oplotením ako minulý rok. „Keby sme odobrali možnosť vstupu do jazera, tak znížime kapacitu návštevníkov na 1200, s jazerom a bazénmi je to takmer 3 tisíc, čo sme vlani aj dosiahli,“ ozrejmil Barto. Športoviská sú na Kurinci podľa Barta už prístupné, okrem tenisových kurtov, ktoré ešte nevyschli a podklad je mäkký. K zmene podľa riaditeľa TSM nedôjde ani v prípade spoplatnenia vláčika. „Osvedčilo sa nám to, ľudia sa bezplatne dostanú na Kurinec a zvyšuje sa tým návštevnosť. Nevidíme v tom stratu, vysoké náklady na to nemáme a spotreba je podobná osobnému autu,“ podotkol Barto a dodal, že to súvisí aj s licenciou, ktorú majú len na nepravidelnú prepravu osôb.

Plány do budúcna o rozvoji Kurinca nedávno priblížil primátor mesta Jozef Šimko. Ako vo svojom príhovore počas osláv Dní mesta pred udeľovaním ocenení obyvateľom uviedol, pripravujú projektovú dokumentáciu na ďalší geotermálny vrt o hĺbke viac ako 2 tis. metrov, aj projektovú dokumentáciu na bazén s vlnobitím, ale i malých bazénov s teplotou vody 36-38 stupňov. V približne 20 minútovom príhovore spomenul, že vzhľadom na zlú imigračnú situáciu v Európe, ale i na blízkom východe či severnej Afrike sa dá v rekreačnej oblasti Kurinec očakávať väčšia návštevnosť. Kým podľa neho vlani vstupné zaplatilo 52 tisíc návštevníkov, tento rok očakávajú vyššiu návštevnosť, 70 až 75 tisíc občanov z okresu ale i širokého okolia.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross