No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Na SOŠTaAP chystajú Deň otvorených dverí

Stredná odborná škola technická a agropotravinárska v Rimavskej Sobote chystá Deň otvorených dverí. Brána školy bude otvorená 5. februára nielen žiakom 9. ročníkov základných škôl, ale aj ich rodičom, prípadne ďalším záujemcom, ktorí sa chcú presvedčiť, ako vyzerajú priestory školy zvnútra, ako sú vybavené odborné učebne a dielne odborného výcviku. „Dopravu pre nahlásených záujemcov z rôznych základných škôl okresu zabezpečí naša škola,“ uviedla pre Rimava.sk Dagmar Vašová zo SOŠTaAP.

Podľa jej slov slov sa žiaci základných škôl oboznámia so študijnými a učebnými odbormi, ktoré sa na škole vyučujú, čo im uľahčí rozhodovanie sa, na ktorú strednú školu ísť.
Na škole majú žiaci základných škôl možnosť študovať v týchto odboroch:
4 - ročné odbory s maturitou:
mechanik - elektrotechnik, agromechatronik, mechanik počítačových sietí;
3 - ročné učebné odbory:
autoopravár, agromechanizátor - opravár, cukrár, mäsiar-lahôdkár
2 -ročné učebné odbory: praktická žena, technické služby v autoservise.

„O uvedených odboroch budú žiakov a rodičov informovať učitelia odborných predmetov a majstri odborného výcviku na jednotlivých stanovištiach, ktoré budú pre tieto účely vytvorené v odborných učebniach a dielňach odborného výcviku. Zároveň ich oboznámia s organizáciou vyučovania, odborným výcvikom, autoškolou, praxou a akciami organizovanými školou. Upozornia na to, kde všade sa môžu po skončení SOŠTaAP zamestnať,“ priblížila a dodala, že ich školské vzdelávacie programy sú postavené tak, aby absolvent školy mal širokú škálu možností uplatniť sa v praxi.

Návštevníci budú môcť navštíviť aj ubytovacie priestory, ktorými ich prevedie vychovávateľ školského internátu. „Ešte pred dňom otvorených dverí sa v priestoroch našej školy stretnú výchovní poradcovia zo základných škôl okresu, aby získali informácie o možnostiach štúdia, vybavenosti a rekonštrukcii školy. Pre návštevníkov máme pripravené prekvapenie vo forme ochutnávok mäsiarskych a cukrárenských výrobkov, ktoré pripravia žiaci týchto učebných odborov,“ avizuje Vašová a dodáva, že pre Deň otvorených dverí (5. februára) určite platí staré známe: „lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť!“

Zdroj: SOŠTaAP, Rimava.sk FOTO: SOŠTaAP


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross