No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Na začiatku prázdnin sú v prevádzke všetky kúpaliská. Výnimkou je Revúca

Na začiatku letných prázdnin sú v prevádzke všetky kúpaliská a bazény, o ktoré tento rok požiadali ich prevádzkovatelia. V okresoch Rimavská Sobota a Revúca zatiaľ jedinú výnimku tvorí mestské kúpalisko v Revúcej, kde neboli včas dokončené rekonštrukčné práce na toaletách. Ako ďalej Rimava.sk informovala vedúca oddelenia hygieny životného prostredia a zdravia RÚVZ v Rimavskej Sobote Anna Vraniaková, do Revúcej idú na kontrolu vo štvrtok. „Až to bude v poriadku, tak to bude od piatku otvorené,“ dodala Vraniaková.

Tento rok ako aj minulý nebolo sprevádzkované kúpalisko v Klenovci, okúpať sa však dá už aj v Hnúšti a Tisovci. Priamo pri okresnom meste Rimavská Sobota je k dispozícii kúpalisko Kurinec Zelená voda, kde kvalitu vody kontrolujú hygienici ako aj prevádzkovateľ kúpaliska TSM. Podľa oznamu TSM je v týchto dňoch z dôvodu plánovanej technickej odstávky už uzavretá aj plaváreň a to od 1.júla do 4. septembra. Plážové kúpalisko v Mestskej záhrade v súčasnosti už neslúži na organizované kúpanie.

Tiež sa okúpete v Prírodných jódových kúpeloch v obci Číž. Pri Lučenci v Termálnom kúpalisku Novolandia v Rapovciach alebo v Morskom kúpalisku Miraj Resort. Podľa hygienikov prekročenie mikrobiologických ukazovateľov kvality vody v zariadeniach v okresoch Rimavská Sobota a Revúca nehlásia. Ako uvádzajú, zhoršená je priehľadnosť vody na kúpanie v jazere na Kurinci. „Ide o zdravotne nevýznamné ukazovatele, ktoré nemajú priamy zdravotný dopad na kúpajúcich sa,“ informuje ÚVZ SR na svojej oficiálnej internetovej stránke.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross