No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Tisovci sprístupnili bazén na Deň detí, okúpete sa aj v Číži

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Rimavskej Sobote vydal prvé rozhodnutia na prevádzkovanie umelých kúpalísk v okresoch Rimavská Sobota. Oficiálne sa tak zatiaľ okúpete v areáli Základnej školy Dr. Vladimíra Clementisa v Tisovci a v Prírodných jódových kúpeľoch Číž. Informáciu pre Rimava.sk potvrdila vedúca oddelenia hygieny životného prostredia a zdravia RÚVZ v Rimavskej Sobote Anna Vraniaková. Ako ďalej spomenula, kontrolu najbližšie dni v okrese Rimavská Sobota plánujú na Teplom Vrchu v stredisku Ormet. Žiadosť okrem nich na RÚVZ evidujú aj z rekreačnej oblasti Kurinec. „Žiadosť podali už začiatkom mája,“ povedala Vraniaková a dodala, že boli už aj na kontrole detského bazénu, ktorý má byť prerobený podľa podmienok hygieny. Skontrolovaný by mal byť najbližšie na budúci týždeň. V Tisovci, na severe okresu, bol Športový areál R. Valenta otvorený minulý týždeň na Deň detí.

Hoci oficiálna sezóna začína na mnohých kúpaliskách v polovici júna, tretí víkend je už otvorené Termálne kúpalisko Novolandia v Rapovciach pri Lučenci. Tento víkend svoje brány otvorilo aj kúpalisko Morské kúpalisko Miraj Resort.

V okrese Rimavská Sobota sú aj dve prírodné vodné nádrže. Okrem Kurinca pri Rimavskej Sobote aj Teplý Vrch, ktorý patrí dlhodobo k najteplejším vodným nádržiam na Slovensku. Na jej brehoch sú dve pláže, Ormet a Drieňok, ktorý bude tento rok prevádzkovať obec Teplý Vrch. „Prevádzka aj pláž bola povolená pre obec,“ potvrdila pre Rimava.sk starostka obce Jana Janšová.

Celodenné vstupné

Prírodné kúpele Číž - 4 eurá dospelí a deti 2,50 eur (počas platnosti akcie)
ŠPORTOVÝ AREÁL Rudolfa Valenta Tisovec - 4 eurá dospelí a deti 2,50 eur
Novolandia - Rapovce – dospelí 6,50 eur a deti 3-15 rokov 4,50 eur
Miraj Resort – Lučenec - dospelí 10 eur a deti od 10 rokov 5 eur
Kurinec - Rimavská Sobota - 5 eur dospelí a 3 eurá deti (zatiaľ nie je spravádzkované)
Ormet - Teplý Vrch - 3 eurá a deti 1,50

Zdroj: Rimava.sk, (oficiálne stránky kúpalísk)


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross