No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mesto pripravuje Kurinec na sezónu, objednali už aj úpravy detského bazéna

V Rimavskej Sobote začali s prípravami na letnú turistickú sezónu. V rekreačnom areáli na Kurinci pracuje niekoľko zamestnancov  Technických služieb mesta, v črepníkoch boli pri bazénoch s termálnou vodou osadené už aj palmy, ktoré boli novinkou minulého roka. Ako pre Rimava.sk potvrdil prednosta mestského úradu Štefan Szántó, otváracie hodiny aj cenník bol už odsúhlasený na uplynulej mestskej rade. Podľa riaditeľa TSM Tibora Barta bola cena za celodenný vstup zvýšená o jedno euro pre dospelých aj deti, a to na 5 a 3 euro, pričom bola upravená aj veková hranica z 18 na 15 rokov. „Novú cenu sme vytvorili aj pre študentov pri preukázaní sa so študentským preukazom," povedal Barto a dodal, že v areáli začali opravovať vonkajšie toalety v campingu. „Ide o tradičné opravy," dodal.

Vedenie mesta avizuje realizáciu ďalšieho bazénu, tentokrát s vlnobitím. Návrhom na jeho výstavbu sa majú zaoberať poslanci rimavskosobotského mestského zastupiteľstva na budúci týždeň.
Súčasťou príprav na sezónu majú byť tento rok aj stavebné úpravy na detskom bazéne, ktorý ešte nebol dokončený. Objednávku na práce zadal začiatkom tohto mesiaca primátor Jozef Šimko. Stavebné práce sú adresované spoločnosti Gemerstav v hodnote viac ako 18 tisíc eur. Redakcia v stredu opakovane kontaktovala aj primátora Jozefa Šimka, mobilný telefón nedvíhal.

Detský bazén, ktorý je napúšťaný pitnou vodou, začali stavať v roku 2015. Neskôr ho už začali využívať aj ľudia, no sprevádzkovaný hygienou nebol a tak bola minulý rok udelená pokuta. Z detského bazénu mala počas sezóny vytekať voda. Ako pre Rimava.sk potvrdil riaditeľ RÚVZ Rimavská Sobota Dušan Béreš, pred príchodom ďalšej sezóny, približne pred mesiacom, rokovali s mestom o detskom bazéne. „Dohodli sme sa, že stanovisko bude zmenené, pokiaľ budú splnené určité podmienky. Týkali sa hlavne bezpečnosti detského bazéna,“ povedal Dušan Béreš a dodal, že pokiaľ budú ich výhrady odstránené, z ich strany nevidia prekážku, aby detský bazén nebol spustený do prevádzky. Riaditeľ RÚVZ zároveň vysvetlil, že, nejde o to, aby udeľovali pokuty, ale o bezpečnosť, ktorú má detský bazén spĺňať. „Nevezmeme si na zodpovednosť niečo, čo by mal prevádzkovateľ zo zákona splniť a nesplnil,“ uzavrel.

Vedenie mesta avizuje realizáciu ďalšieho bazénu, tentokrát s vlnobitím. Návrhom na jeho výstavbu sa majú zaoberať poslanci rimavskosobotského mestského zastupiteľstva na budúci týždeň.

Rekreačná oblasť Kurinec – Zelená voda získala ocenenie kemping roka 2016. Karavanisti by sa podľa kalendára mali tu stretnúť približne v polovici júla 2017.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross