No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Na Zimnom štadióne by mali pribudnúť sedačky

Zimný štadión v Rimavskej Sobote by mal byť v najbližšej dobe obohatený o sedačky. Ich osadenie ako aj práce s tým súvisiace by podľa odhadov mali byť vo výške približne 240 tis. eur. Na uplynulom mestskom zastupiteľstve o tom informovala vedúca odboru rozvoja mesta na Mestskom úrade Eva Muráriková.

Podľa jej slov v príprave na tieto práce už je projektová dokumentácia. „Stojí 4800 eur. Na budúci týždeň by už mala byť hotová. Vyzerá to, že na jednu stranu vyjde 1063 sedačiek,“ priblížila. Ako ďalej ozrejmila, podľa predbežných odhadov by sa celková suma mala vyšplhať na približne 240 tis. eur. „Pretože nie je to len konštrukcia, ale musíme rozobrať celú stenu štadióna, aby sme ju vôbec vedeli dostať na to prvé poschodie,“ vysvetlila Muráriková s tým, už mesto má aj štyri cenové ponuky na rekonštrukciu osvetlenia štadióna, najlacnejšia podľa Murárikovej vychádza na viac ako 38 tis. eur. Ako odznelo na jednom z uplynulých rokovaní, tie už nespĺňali požiadavky Slovenského zväzu ľadového hokeja.

V rámci toho Muráriková informovala aj o finančnej podpore od SZĽH vo výške 100 tis. eur. Či ich ale samospráva dostane bude podľa vedúcej odboru jasné až v septembri tohto roku, kedy by mala o tom rokovať Vláda SR. Vtedy sa bude podľa vedúcej odboru potrebné rozhodnúť, či mesto k nim vyčlení aj ďalšie financie, aby sa sedačky osadili aj na druhú stranu štadióna.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross