R. Sobota neprekvapila lídra zo Žiliny, Nazarov s dvomi gólmi

11. januára 2024 | | | |  |

ŽILINA/RIMAVSKÁ SOBOTA – Hokejisti HKM Rimavská Sobota prehrali v 31. kole Tipos Slovenskej hokejovej ligy na ľade lídra zo Žiliny 2:5. Ostali tak na poslednom mieste v tabuľke, na predposlednú Trnavu strácajú už štyri body.

Žilina potvrdila svoju famóznu formu už od úvodu zápasu. R. Sobotu takmer k ničomu nepúšťala a bola usadená v útočnom pásme. Prvý gól stretnutia strelili domáci už v štvrtej minúte zásluhou Vargu. Ten istý hráč poslal Žilinu aj do dvojgólového vedenia 38 sekúnd pred koncom prvej tretiny.

Druhá tretina zápasu góly nepriniesla, no Žilina ich mala niekoľko na hokejkách. Hostí podržal v bráne Roman Rychlík, ktorý kryl až 24 striel v rámci jednej tretiny. Tretia tretina bola z pohľadu R. Soboty najlepšia.

Kontaktný gól strelil v 45. minúty Yuri Nazarov, no ani nie o minútu neskôr už bol opäť rozdiel dvojgólový, o čo sa postaral Safaraleyev. Nazarov sa v 50. minúte opäť presadil a znížil na 2:3, no situácia sa opakovala a Žilina v 51. minúte pridala svoj štvrtý gól zásluhou Jansonsa. Necelé tri minúty pred koncom zvýšila Žilina na 5:2 gólom do prázdnej brány.

"Dnes nás čakal jasný favorit tejto súťaže, a tak sme k tomu aj pristúpili. Všetci sa chceme prezentovať sebavedomým výkonom, či už by to bolo za nula alebo za tri body. Prvú tretinu sa nám, žiaľ, nepodarilo zachytiť. V druhej sme sa zlepšili korčuliarsky a v tretej pribudli aj góly. Žilina ale ukázala svoju kvalitu, vždy na to vedela odpovedať," povedal po zápase tréner HKM Andrej Péter.

R. Sobota tak ostala na poslednej priečke Tipos SHL, na predposlednú Trnavu stráca už štyri body, pretože vyhrala na ľade Trebišova. Žilina si upevnila pozíciu lídra a má náskok 27 bodov pred druhou Považskou Bystricou.

HKM sa najbližšie vráti na domáci ľad, na ktorom privíta v piatok, 12. januára, Žiar nad Hronom. S týmto súperom má nepriaznivú bilanciu. Prehrala oba duely.