R. SOBOTA: Niekoľko medailí z domáceho Falcon Cupu neputovali ďaleko

Už štvrtý ročník turnaja v Taekwondo WT usporiadal domáci klub Falcon. Na tohtoročný prišlo do Rimavskej Soboty zabojovať viac ako 200 pretekárov. Turnaj bol tento rok dvojdňový, v sobotu prebiehali boje v športovom zápase a v nedeľu v predvádzaní Poomsae. Pre najmenších sme mali pripravený aj turnaj v Agility&Kick (prekážková dráha a kopy). Táto disciplína je vhodná pre pretekárov, ktorí možno ešte nemajú odvahu zápasiť alebo sa postaviť pred rozhodcov v predvádzaní Poomsae.

Svoju prvú medailu získajú na prekážkovej dráhe a tak sa v nich snažíme prebudiť bojovného a súťažného ducha. V sobotu zabojovali na tatami okrem slovenských pretekárov aj pretekári z Českej Republiky (klub TAEKWONDO LACEK ) a dokonca prišiel aj jeden zástupca Turecka. Prisľúbenú sme mali účasť aj maďarských a ukrajinských klubov, ale pre rôzne príčiny (väčšinou choroby) svoju účasť na poslednú chvíľu odvolali. Na turnaji pretekárov a hostí ako každý rok vítali originálne medaily, kvalitné občerstvenie a dobrá organizácia. Turnaj otvoril viceprimátor Rimavskej Soboty, Ladislav Rigó, ktorý si pre prítomné kluby pripravil reprezentačné tašky mesta Rimavská Sobota.

V sobotu za domáci klub nastúpilo 19 zápasníkov, ktorí získali 8 x zlato, 5 x striebro a 6 x bronz.
V hodnotení klubov nás tieto výsledky vyniesli na 4. miesto z 13 prítomných klubov. Na domácom turnaji sme postavili do bojov aj nováčikov, ktorý začali chodiť na tréningy nedávno, je to dobrá šanca vyskúšať si atmosféru turnaja a začať tak kariéru úspešného športovca.

Zlato vybojovali: Roland Bial, Oliver Fekeshazy, Milan Láni, Adrián Mag, Stephan Pekarčík, Sarvašová Sarah, Veronika Spodniaková.
Striebro vybojovali: Angelika Bialová, Matúš Ďurica, Ľuboslav Lehotský, Marcel Mitter, Sofia Nyiforová.
Bronz vybojovali: Leonard Demeter, Lukáš Kurek, Tomáš Kuvik, Dominik Kuvik, Martin Láni, Alex Rapčan.

V nedeľu pretekári zabojovali v predvádzaní foriem. Ako klub sme nápomocný v rozvoji tejto disciplíny na Slovensku a to bol aj dôvod prečo sme sa rozhodli rozšíriť turnaj o ďalšiu disciplínu. Bohužiaľ pre chýbajúcu športovú halu v Rimavskej Sobote sme museli turnaj rozdeliť na dva dni a tým pádom nám niekoľko pretekárov vypadlo, hlavne zahraniční hostia neostanú v našom meste na dva dni. Ale aj napriek určitým obmedzeniam všetko dopadlo na jednotku a aj v Rimavskej Sobote bolo vidieť stúpajúcu tendenciu a záujem o túto disciplínu.

Zlato vybojovali: Oliver Bitala, Roman Farkaš ( hendikepovaný športovec )
Striebro vybojovali: Roland Bial, Angelika Bialová, Dominik Kuvik, Milan Láni, Adrián Mag, Sofia Nyíforová
Bronz vybojovali: Marek Bitala, Zuzana Franeková
Dvojice zlatá priečka: Leonard Demeter a Marek Bitala a strieborná priečka Oliver Bitala a Alex Rapčan.
Trojice zlatá priečka: Bitala Oliver – Adrián Mag – Alex Rapčan

V disciplíne Agility&Kick
Zlato:
3 X Sarvašová Sarah, 3 x Roland Bial, 2 x Alex Rapčan, 1 x Tomáš Kuvik, 1 x Spodniak Marek, 1 x Milan Láni, 1 x Adrián Mag, 1 x Oliver Bitala
Striebro: 2 x Tomáš Kuvik, 2 x Bitala Oliver, 2 x Adrián Mag, 1 x Sofia Nyiforová, 1 x Milan Láni, 1 x Bitala Marek
Bronz: 3 x Lukáš Kurek, 2 x Bitala Marek, 2 x Spodniak Marek, 2 x Sofia Nyiforová, 1 x Milan Láni

Falconisti spolu na domácom turnaji vybojovali 68 medailí, 4. miesto v hodnotení klubov – zápas a 3. miesto v hodnotení klubov – Poomsae. Vďaka týmto výsledkom sa tento ročník zaraduje medzi najúspešnejšie. Falcon sa chce poďakovať organizačnému tímu (FALCON FAMILY), trénerom, rozhodcom a realizačnému tímu SATKD. Veľká vďaka patrí podporovateľom a sponzorom nášho turnaja, bez ktorých by to nešlo zorganizovať.

Zdroj a FOTO: Falcon klub