No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Novozvolení poslanci aj primátor zložia sľub začiatkom decembra

msz Rimavska SobotaNovozvolení rimavskosobotskí mestskí poslanci aj „staronový“ primátor zložia sľub začiatkom budúceho mesiaca, v utorok, 2. decembra. Primátor Jozef Šimko zvoláva zastupiteľstvo na 13.00 hod., do zasadačky v budove bývalého župného domu. Na ustanovujúcom rokovaní sa má 19-členné mestské zastupiteľstvo dohodnúť na zložení mestskej rady a tiež poveriť funkciou nových sobášiacich. Po ukončení pracovnej časti sa mestský parlament vyberie k pamätníkom, na programe je položenie vencov k Pamätníku Červenej armády,  k soche S. Petőfiho, k soche Š. M. Daxnera a k Pamätníku obetiam holokaustu. Vzápätí by mal nasledovať spoločný slávnostný obed primátora a poslancov v hoteli Zlatý býk.

V novembrových komunálnych voľbách Rimavskosoboťania rozhodli o tom, že aj ďalšie štyri roky povedie samosprávu súčasný primátor Jozef Šimko. Vstúpi do svojho druhého volebného obdobia. Za poslancov boli zvolení Andrea Andrášiová, František Auxt,  Štefan Baláž, Zoltán Bán, Miroslav Bitala, Eva Bornayová,  Mikuláš Csirmaz,  Zoltán Cziprusz,  Zsolt Főző,  Ivan Hazucha,  Erik Klaubert, Ladislav Rigó,  Tomáš Sliva,  Július Sojka,  Jozef Tóth,  Samuel Urban, Silvia Vargová,  Viliam Vaš a  Anna Zsóriová. Do mestského parlamentu tak zasadne desať nových poslancov, prevažne z pravicových strán.

Prvé pracovné rokovanie rimavskosobotského mestského zastupiteľstva by sa podľa prvotných informácií malo konať ešte v prvej polovici decembra.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross