No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Nový rok privítajú na námestí ohňostrojom. Noc má byť mrazivá

ohnostrojNový rok víta každoročne mnoho Rimavskosoboťanov priamo v centre mesta, na Hlavnom námestí. Silvestrovská noc tu bude mať aj tentokrát tradičný priebeh, približne hodinu pred polnocou začne znieť z reproduktorov hudba, okolo polnoci sa má občanom prihovoriť vedenie mesta. Samospráva chystá na úvod nového roka aj slávnostný silvestrovský ohňostroj. Ako pre Rimava.sk uviedol Ladislav Rigó, ktorý má naďalej zastávať funkciu viceprimátora, spolu s prvým mužom mesta zvažovali, či zachovajú tradíciu polnočných príhovorov. Nateraz však ostáva nezmenená.

Na námestí polícia za posledné roky riešila niekoľko výtržností, o ktoré sa postarali ľudia pod vplyvom alkoholu, niektorí na tribúnu hádzali pyrotechniku. Ako pre Rimava.sk potvrdil náčelník mestskej polície Peter Berecz, počas Silvestra budú príslušníci mestskej polície vykonávať zvýšený dohľad nad dodržiavaním verejného poriadku v meste.

Pripravte sa na mrazivú noc

Meteorológovia uvádzajú, že počas silvestrovskej noci sa budú teploty pohybovať od -5 do -10 stupňov. Na Nový rok predpokladajú oblačné počasie a miestami slabé sneženie. Teplota by sa mala udržať pod bodom mrazu. Pre juh Slovenska dopoludnia neboli vydané žiadne výstrahy pred mrazom či snežením.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross