No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Obyvatelia na Západe nechcú parkovisko, žiadajú detské ihrisko

verejny hovorObyvatelia Západu, najväčšieho rimavskosobotského sídliska, ktorí bývajú v bytových domoch na Ulici Rimavskej, J.Bodona, Rybárskej a L.Svobodu, nesúhlasia s vybudovaním parkoviska vo vnútrobloku. Chcú radšej detské ihrisko. Zhodla sa na tom väčšina z 80-tich tamojších obyvateľov na včerajšom verejnom hovore v Základnej škole Š. M. Daxnera. Primátor Jozef Šimko stretnutie občanov, vedenia mesta a poslancov zvolal na základe uznesenia mestského zastupiteľstva. Ako priblížil, na stole má dve petície od občanov. V jednej podľa primátora 53 obyvateľov žiada vybudovanie parkovísk vo vnútrobloku, v druhej asi trojnásobok ľudí požaduje detské ihrisko.

Občania sa ozvali po tom, ako pracovníci Technických služieb mesta začali s prípravnými prácami pre parkovisko na bývalom antukovom ihrisku. Prácam ale zabránili tamojší obyvatelia. Iní naopak poukazovali na nedostatok parkovacích miest a na vodičov, ktorí parkujú aj na trávniku. Jeden z obyvateľov preto požiadal o vyznačenie parkovacích miest čiarami, kvôli lepšiemu usporiadaniu áut. Za vybudovanie parkovísk vo vnútrobloku boli včera len dvaja občania, jeden z nich navrhoval vytvorenie aspoň pár provizórnych parkovísk.
Väčšina však chcela ihrisko. Na verejnom hovore spomenuli, že mesto tam za posledné roky neurobilo nič a aj terajšie preliezky rodičia zabezpečili svojpomocne. Zároveň požiadali o výmenu piesku, čo predstavitelia mesta prisľúbili. Viacero obyvateľov upozornilo aj na neporiadnych psíčkarov v okolí ihrísk. Verejný hovor bol podľa pracovníkov samosprávy doposiaľ jeden z najpočetnejších za posledné obdobie.

[nggallery id=1400]

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross