No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Odborníci hovorili o nezamestnanosti na Slovensku

odborná konferenciaDnešná vedecko-odborná konferencia na tému „Nezamestnanosť na Slovensku“ bola prvým veľkým pracovným stretnutím novovzniknutej  Asociácie pre sociálny rozvoj a podporu občanov SR. Tá má združovať všetky subjekty, ktoré pôsobia na Slovensku v oblasti rozvoja spoločenského života. „Ponúkame priestor na aktívnu spoluprácu pre  subjekty a organizácie, ktoré prispievajú ku kvalite života na Slovensku. Asociácia chce byť prínosom pri riešení každodenných spoločenských problémov jednotlivca,  spoločnosti, rodín, komunít,“ povedala Andrea Gállová, ktorá bola zvolená za prezidentku Asociácie. Ako spomenula, chcú spolupracovať s vládou, poslancami národnej rady aj poslancami na regionálnej a miestnej úrovni, so všetkými štátnymi a verejnými inštitúciami, neziskovými organizáciami a podnikateľskými subjektmi. „Chceme byť partnerom na vedenie sociálneho dialógu,“ avizuje Gállová. Ako podotkla, stanovy Asociácie v polovici mesiaca schválilo ministerstvo vnútra.

Podľa Gállovej Asociácia bude vytvárať a budovať svoje regionálne pracoviská, prvé by podľa jej slov mohli vzniknúť do konca roka. „Budú bezplatne poskytovať odborné poradenské služby  v oblasti ekonomickej, právnej, sociálnej a psychologickej,“ spomenula  Andrea Gállová a dodala, že  Asociácia vytvorí aj výbory, v ktorých budú pracovať  odborníci v každej oblasti. „Budeme sa pravidelne stretávať na pracovných rokovaniach nielen s členmi Asociácie, ale najmä so spolupracujúcimi subjektmi,“ doplnila.

Centrála Asociácie má byť v Rimavskej Sobote, v centre okresu, ktorý má na Slovensku neslávne prvenstvo v miere evidovanej nezamestnanosti. „Ja osobne tu cítim absenciu vzniku takejto inštitúcie, respektíve riadenia organizácie zdola smerom nahor,“ uviedla Gállová no spomenula tiež, že pracovisko Asociácie bude aj v hlavnom meste. „Regionálne pracoviská by sme chceli mať vo všetkých krajských a okresných mestách. Sme si vedomí, že jedným ťahom zázrak neurobíme, a tiež sme si vedomí, že je pred nami veľmi zodpovedná a dlhá pracovná činnosť, ale veríme tomu, že spojením všetkých odborníkov a ľudí, ktorí sú veľkým prínosom pre spoločenské napredovanie na Slovensku, budeme dosahovať profesijné výsledky, “ skonštatovala.

Dnešná odborná konferencia sa konala pod záštitou Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety Bratislava, Konfederácie odborových zväzov SR, Medzinárodnej rady pre sociálny rozvoj a tiež Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení SR. Výstupom z konferencie má byť vedecký zborník.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross