No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Opitý policajt si vypočul rozhodnutie súdu

Opitý policajt z Rimavskej Soboty, ktorý uplynulú sobotu večer jazdil pod vplyvom alkoholu si vypočul rozhodnutie súdu. Ten uznal Michala K. vinným z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky za čo mu uložil trest odňatia slobody v trvaní 8 mesiacov podmienečne s odkladom výkonu trestu na skúšobnú dobu v trvaní 2 roky.

„Zároveň mu uložil trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá akéhokoľvek druhu v trvaní 42 mesiacov. Rozhodnutie je právoplatné, nakoľko obvinený ako aj prokurátor sa vzdali práva podať odpor,“ uviedla pre Rimava.sk Nina Spurná, hovorkyňa Krajského súdu v Banskej Bystrici.

Michal K. v sobotu večer, 20. októbra, v čase svojho osobného voľna ako vodič viedol osobné motorové vozidlo značky Škoda Octavia po ceste III. triedy v meste Rimavská Sobota, po Ulici Jesenského v smere od Košickej cesty do centra mesta, pričom sa plne nevenoval vedeniu vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke. S vozidlom prešiel do ľavého jazdného pruhu, kde ľavou prednou časťou vozidla narazil do ľavej prednej bočnej časti, v smere od centra prichádzajúceho vozidla značky Peugeot 3008. Po dopravnej nehode bol policajnou hliadkou obvinený Michal K. podrobený dychovej skúške, pri ktorej mu bola nameraná hodnota 0,93 mg/l alkoholu (čo je v prepočte približne 1,93 promile, pozn. red.).

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross