No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Osvieženie počas letných horúčav ponúkajú všetky kúpaliská v regióne

kurinecOsvieženie počas letných horúčav, ktoré najbližšie dni čakajú okres Rimavská Sobota a Revúca, nájdete na všetkých kúpaliskách, ktoré v regióne monitoruje Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ). Ako Rimava.sk informovala vedúca oddelenia hygieny životného prostredia a zdravia RÚVZ v Rimavskej Sobote Anna Vraniaková, voda v nich vyhovuje požiadavkám hygienických predpisov. Z prírodných nádrží je mimo prevádzky iba Teplý Vrch, ktorý túto sezónu rekonštruujú a voda dosahuje iba minimálnu hranicu.

Najbližšie od Rimavskej Soboty sa môžete schladiť na Kurinci, ktorý ponúka vodu v jazere a 25-metrovom bazéne, nové bazény zatiaľ kvôli technickej poruche na čerpadle nie sú v prevádzke. Na Kurinci bolo podľa viceprimátora Ladislava Rigóa v piatok viac ako tisíc ľudí.  „Len v areáli 25-metrového bazénu bolo približne tisíc platiacich návštevníkov,“ povedal Rigó a dodal, že stovky ľudí využívajú aj jazero, ktoré je do napustenia bazénov s termálnou vodou voľne prístupné, kúpanie je však na vlastné riziko. K dispozícii, do plného otvorenia Kurinca a bazénov, má byť aj mestská plaváreň.

Ako Rigó zdôraznil, čerpadlo na termálnu vodu z vrtu, ktoré sa pokazilo v uplynulých týždňoch, má podľa informácií od dodávateľa prísť najneskôr do 7. júla. „V pohotovosti je aj vrtná súprava Nafty Gbeli,“ doplnil Rigó, ktorý cenu čerpadla presne nekonkretizoval. Podľa jeho slov však čerpadlo nebude až také drahé ako predpokladali, väčšiu sumu však predpokladajú za zemné práce spojené s výmenou nového čerpadla.

Rimavskosoboťania môžu podľa viceprimátora priamo v meste využívať ako oddychovú zónu s vodou aj mestskú pláž. „Je otvorená a dopustili sme aj vodu z rieky Rimava, kúpanie je však na vlastnú zodpovednosť,“ zdôraznil.

Kúpať sa dá aj v Hnúšti, Tisovci, Klenovci či v Revúcej. Svoje brány má otvorené aj kúpalisko Tornaľa ako aj Vodný svet v Číži.

Zdroj: Rimava.sk

 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross