No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Otvoria jarmok aj výstavu poľnohospodárskych produktov

ilustračné fotoPre malých záhradkárov aj veľkopestovateľov ale hlavne pre širokú verejnosť je určená výstava poľnohospodárskych produktov, ktorá sa chystá v závere týždňa v rimavskosobotskom Dome kultúry. Okrem ovocia, zeleniny, kvetov a vína nebudú chýbať ani zvieratá a tiež poľnohospodárske stroje. Výstavu otvoria v piatok ráno, v ten istý deň sa v Rimavskej Sobote začne 31. ročník Gemersko-malohontského jarmoku so sprievodným programom.

Ako pre Rimava.sk povedal predseda Gemerskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory František Tóth, výstavu si vlani prišlo pozrieť vyše tritisíc ľudí. Tento rok na všetkých návštevníkov opäť čakajú plody záhrad, sadov a polí. „Chceme ukázať, že aj v Rimavskosobotskom okrese sa dá všeličo dopestovať,“ povedal Tóth, podľa ktorého môže byť výstava impulzom napríklad pre mladých, nezamestnaných ľudí k tomu, akým smerom sa ďalej uberať. Ako dodal, organizátori oslovili aj školy v meste a okolí, na výstavu pozývajú aj školákov. Najmä ich vlani zaujali živé zvieratá pred Domom kultúry. Tento rok by malo byť zvierat ešte viac, podľa Tótha tak chcú deťom ukázať aj čosi iné ako výpočtovú techniku. Súčasťou výstavy budú aj  anketové otázky s rôznymi cenami, prezentácia vín a strojov,  súťaž o najväčší orech, atmosféru bude dotvárať ľudová hudba.
„Chceme, aby to bolo ešte pestrejšie ako vlani,“ povedal Tóth a doplnil, že výstava slúži pre potešenie, vstup je bezplatný. Zároveň spomenul, že vítaní sú všetci, ktorí  by chceli vystavovať svoje produkty. Priniesť ich musia najneskôr vo štvrtok popoludní do Domu kultúry. Výstavu otvoria v piatok o 9.00 hod, potrvá aj počas sobotňajšieho dopoludnia. Organizuje ju Gemerská poľnohospodárska a potravinárska komora a Okresný výbor Slovenského zväzu záhradkárov v Rimavskej Sobote.

Rimavska Sobota jarmokPočas jarmoku festival dychoviek aj hity skupiny ABBA a EDDA

Centrum mesta bude v piatok a sobotu patriť jarmočníkom, na Hlavnom námestí je počas 31. ročníka Gemersko-malohontského jarmoku pripravený aj kultúrny program. Dopoludnia odohrajú divadelníci predstavenie pre deti, popoludní vystúpia krúžky z Centra voľného času Relax aj Mestského kultúrneho strediska. Na pódiu sa vystriedajú dychové hudby, večer je na programe hudobno-zábavná ABBA Show, neskôr aj hity legendárnej maďarskej skupiny v podaní EDDA majdnem. V sobotu bude koncertovať Bluetrend, na amfiteátri je naplánovaný koncert dychoviek.
Sprievodnými podujatiami bude volejbalový turnaj, futbalový zápas aj oslavy 100. výročia založenia futbalu v meste.

V centre mesta záujemcov zasvätia do tajov šachu

Svoj stánok v piatok priamo na námestí rozložia aj šachisti, nováčikov zasvätia do tajov hry, skúsenejší sa budú môcť zúčastniť turnaja či vyskúšať si hru s veľkorozmernými figúrkami. Ako Rimava.sk informoval predseda Prvého šachového klubu Rimavská Sobota Štefan Galdík, okrem toho sa budú premietať videoprojekcie veľmajstrovských partií aj riešiť úlohy na magnetickej šachovnici. Záujemcovia sa môžu dozvedieť čosi o histórii šachu v meste alebo sa zúčastniť  krstu a  prezentácie šachovej hymny klubu. Sprievodné podujatie sa začne o 10.00 hod., pri pamätníku Blaha Lujzy.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross